Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3672
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miasto jak plac budowy

Środa, 18 sierpnia 2010, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Miasto jak plac budowy
Fot. TEJO
Rośnie nowy budynek u zbiegu ul. Kubsza i 1 Maja. Wylano już fundamenty pod apartamentowiec na rogu ul. Kochanowskiego i 1 Maja. Na ukończeniu jest stan surowy kamienicy przy ulicy Bankowej. Zabudowana zostanie też działka przy ul. Matejki.

W Jeleniej Górze sezon budowlany w pełni. W miejscach, gdzie do tej pory były puste działki lub nieestetyczne zakątki, praca wre. Za kilka miesięcy krajobraz niektórych ulic zmieni się nie do poznania dzięki nowej zabudowie. Zaczątki już widać. Plomba przy ulicy Bankowej jest już niemal na ukończeniu. Do góry pną się mury domu, który powstaje na gruncie za Kościołem Łaski. Tam, gdzie jeszcze kilka lat temu była ruina domu i pawilon ze sklepem chemicznym.

Po szpecącej skwer na rogu ulic Kochanowskiego i 1 Maja fontannie pozostały tylko wspomnienia. Tam również front robót posuwa się pełną parą. Są już fundamenty i piwnice apartamentowca z handlowo-usługowym przyziemiem. Ten budynek zupełnie zmieni klimat tego miejsca. Ostatnio rozpoczęła się budowa domu na pustym gruncie przy ul. Matejki.

Są też i takie miejsca, gdzie robota stoi. Tak jest, na przykład, w budynku na placu kard. Wyszyńskiego, którego niegotowa konstrukcja czeka na lepsze czasy. Bywa, że zapowiadane budowle powstały jedynie na… billboardach zdobiących puste i zarastające działki (ul. Grabowskiego róg Piłsudskiego).

Powstaje tylko pytanie, czy inwestorzy nie boją się kryzysu na rynku mieszkalnictwa. W zbudowanych już domach mieszkalno-usługowych sporo lokali stoi pustych. Chętnych nie ma, bo zaporą są pieniądze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group