Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 8002
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

BOLKÓW: Miasto i zamek w barwach gotyku

Wtorek, 3 sierpnia 2010, 7:55
Aktualizacja: 11:56
Autor: Natasza
BOLKÓW: Miasto i zamek w barwach gotyku
Fot. Natasza
Od 29 lipca do 1 sierpnia na dziedzińcu średniowiecznej warowni trwał festiwal Castle Party. Bolków został zaczarowany i przez cztery dni był magiczną krainą gotyku. Zjechali tu także fani grupy Behemont i skandalizującej Dody.

Już w rynku dało się odczuć, że Bolków to inny świat: fantastyczna bajka o stworach i dziwadłach. Na Castle Party przyjechali ludzie z całej Polski, a także z niektórych krajów Europy jak Niemcy, Francja, Hiszpania czy Czechy. Jechali setki kilometrów, by razem z innymi stworzyć tę bajkę i świetnie się bawić. Prawie każda osoba była przebrana za Gota. Pełnia barw lub głęboka czerń towarzyszyła przez cały ten czas imprezie.

Najgłośniej brzmiała muzyka gotycka, rockowa i folkowa. Pełna mocnych brzmień oraz kulturowych inspiracji. Najwięcej zespołów przyjechało z Polski, Niemiec i USA. Wśród nich takie gwiazdy jak: Żywiołak, Qntal, Faith And The Muse, And One, kultowy Clan Of Xymox i najbardziej wyczekiwany Behemoth, który zagrał jako ostatni. Wraz z Nergalem – głównym wokalistą Behemoth przyjechała jego dziewczyna, wszystkim dobrze znana Doda. W sumie koncertów było ponad 30, a publiczności ok. pięciu tysięcy. Jednak to znacznie mniej w porównaniu do edycji z lat poprzednich. Ten spadek frekwencji jest wynikiem między innymi odbywającej się w tym samym czasie imprezy Woodstock.

Mimo wysokiej ceny biletów i dalekiej dla niektórych drogi opłacało się i to w stu procentach. Wiele osób czekało na tą chwilę bardzo długo i w przyszłym roku też chcą przyjechać.

Zobacz tu:
tutaj

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1081
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group