Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7340
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miał być hotel, będzie figa. Przez zdewastowaną drogę?

Wtorek, 15 listopada 2011, 9:26
Aktualizacja: 9:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Miał być hotel, będzie figa. Przez zdewastowaną drogę?
Fot. Agrafka
Przy ul. Narciarskiej w Jagniątkowie jeden z inwestorów planował wybudować hotel, jednak najwyraźniej zrezygnował ze swoich planów.

Z końcem października br. do urzędu wpłynęło pismo wycofujące wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przebudowy tej ulicy. Co było przyczyną? Radny Józef Gajewski za jeden z powodów podaje zniszczoną drogę.

O tym co dokładnie miało powstać przy ul. Narciarskiej na działkach nr: 234, 268, 298, AM-12 i 269/6, AM-13 oficjalnie nie wiadomo. Zdaniem mieszkańców z sąsiedztwa jeden z inwestorów chciał w tym miejscu wybudować hotel.

– Działki, o których mowa, stanowią najpiękniejszy obszar Jagniątkowa. Taka inwestycja byłaby w tym miejscu bardzo potrzebna. Powstałyby bowiem nowe miejsca pracy dla mieszkańców, a dla miasta byłby to dochód z podatków. Moim zdaniem jedną z przyczyn wycofania się inwestora mogła być zdewastowana ulica Narciarska, która ostatnio była remontowana w 1998 roku jeszcze za czasów, kiedy Jagniątków należał do Piechowic – mówi radny Józef Gajewski.

Jest już przygotowana dokumentacja na jej remont i rajca ma nadzieję, że w budżecie na przyszły rok zabezpieczone zostaną odpowiednie środki na ten cel. Szacowny koszt – około 1,2 mln zł. W minionych latach radni uchwalili tu obszar Natury 2000, przez co inwestorzy muszą spełnić o wiele więcej warunków niż na zwykłym terenie. – Wszystkie te procedury są jednak do przejścia, a ja będę starał się pomagać wszystkim zainteresowanym – deklaruje Józef Gajewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group