Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 4871
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Meteorolodzy straszą burzami i ulewą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 7 lipca 2009, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: TEJO
Zalane Karpniki w minioną środę.
Fot. Ania
Przed obfitymi opadami deszczu przestrzegają synoptycy, którzy zapowiadają, że lać będzie w nocy, a fala burz i nawałnic nadciąga znad Czech.

Dodatkowo ma mocno wiać. Wszystko za sprawą niżu, który znad Czech przejdzie przez większość regionów Polski, w tym nasz. Jak wynika z prognozy zamieszczonej przez Dziennik, może spaść nawet 30 litrów wody na metr kwadratowy. I nie jest wykluczona powtórka z ubiegłego tygodnia, kiedy to krótkie, ale bardzo intensywne burze spowodowały milionowe straty w kilku miejscowościach Kotliny Jeleniogórskiej.

Po przejściu niżu wypogodzi się, ale będzie o kilka stopni chłodniej. Czy meteorolodzy nie pomylą się? Będziemy wiedzieli wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 7-07-2009 9:20
jak zwykle napędzą ludziom stracha a później "jednak nasze prognozy się nie sprawdziły" a człowiek pozostaje strzępkiem nerwów
piipi 7-07-2009 9:22
~MAMY rowniez ..BURZE ! Bedzie ..mokro od lez SMIECHU,gdy przeczytacie ponowniie art."Policja zmienia mundury" z dn.03.07 ! NASI ..tam "rozrabiaja" *EDWARDO i CIEN .."dyskutuja" !
~Meteorolog (IMGW) 7-07-2009 11:25
Meteorolodzy faktycznie się pomylą, jeśli w ten sposób będzie się zniekształcać ich prognozy. Niż nie przyjdzie do nas znad Czech, tylko przemieści się znad wysp brytyjskich i Morza Północnego nad południową Skandynawię. Ze swojej strony dodam jeszcze, że jutro pogoda będzie bardzo gwałtowna. Przez nasz kraj przejdzie niewielki niż atmosferyczny, a to oznacza nie tylko obfite opady deszczu i burze, ale również wahania temperatury, ciśnienia i wreszcie porywisty wiatr. Pierwsze symptomy załamanie pogody odczują mieszkańcy naszego regionu jeszcze dzisiaj późnym wieczorem. Nad region dotrze znad Czech strefa opadów deszczu, która powoli będzie się przemies...ć w głąb kraju. Najprawdopodobniej w drugiej połowie nocy nad Śląskiem powstanie płytki niż. Zaobserwujemy wówczas nasilenie się opadów, które będą miały charakter ciągły. Prędkość zwiększy też wiatr, który chwilami może osiągać 60 km/h. Do rana intensywnie padać będzie niemal w całej zachodniej połowie Polski. Mokro będzie także na wschodzie, gdzie dodatkowo niewykluczone są burze. Jutro w pierwszej połowie dnia bardzo intensywnych opadów deszczu z lokalnymi burzami i silnym wiatrem spodziewamy się już prawie w całym kraju, szczególnie w centrum, na północy i wschodzie. Po południu ulewy utrzymają się i nadal najgwałtowniejsze zjawiska panować będą na północy. Deszcze i burze ostatecznie powinny ustąpić w nocy ze środy na czwartek (8/9.07). W ciągu doby na nasz kraj spadnie średnio kilkanaście litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi. Najbardziej mokro będzie jednak na ziemi łódzkiej i Warmii, gdzie spadnie od 20 do 50 litrów wody, co może powodować nagłe wzrosty stanu rzek i lokalne podtopienia. Jutro warto więc zabrać ze sobą kurtki przeciwdeszczowe, parasole i kalosze. Przyda się też coś cieplejszego, ponieważ temperatura w strefie ciągłych opadów nie przekroczy 16-17 stopni, a dodatkowo odczucie przeszywającego chłodu będzie potęgowane przez silny wiatr ze zmiennych kierunków. Także w pozostałych regionach nie będzie już tak gorąco jak w ostatnio, ponieważ termometry pokażą co najwyżej 20 stopni. Tę niezbyt optymistyczną prognozę pogody zakończę moim ulubionym przysłowiem "meteorologicznym": "Gdy na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma". Życzę Państwu, aby nasze prognozy sprawdzały sie równie często, co ono.
~Zdzich 7-07-2009 11:55
Już szlag może człowieka trafić. Jak wyjeżdżałem na wakacje - lało, wracam - dalej leje. 2 miesiące bez przerwy tylko pada. A tutaj teraz piękna temperatura, niespełna 30 stopni, żadnego deszczu, żadnych burz...
~olo 7-07-2009 12:42
ale jaja w Karpnikach wójt powodzianom przewiózł mleko i makaron ot i cała pomoc gminy tragedia
~do zdzicha 7-07-2009 14:41
trza bylo nie jechac na wakacje
~Akwilon 7-07-2009 23:56
No i opady idą z południa, a nie znad morza północnego. Lepiej niech ktoś postraszy, nawet mocno nad wyraz, niż potem byłby krzyki rozpaczy, że nikt nie ostrzegł.
~ 11-07-2009 11:39
Post z 07-07-2009 11:25 (prawie) słowo w słowo jak pod archiwalnym linkiem z tego portalu: http://www.twojapogoda.pl/. Poza początkiem i końcem postu. Cytaty, cytaty, cytaciki... Tylko tym razem "ktoś" "zapomniał" cudzysłów wstawić przy prognozie. Kto najczęściej posługuje się cytatami na forum... Pytanie jest retoryczne, dlatego nie ma znaku zapytania.
~do piipi 11-07-2009 11:44
To wcale nie jest śmieszne. Kręci ciebie, że ktoś się denerwuje? Im więcej nerwów ktoś traci, tym bardziej jesteś wesolutka?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group