Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8500
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Metafora” jak Przybora i Wasowski

Wtorek, 6 października 2009, 8:20
Aktualizacja: Piątek, 9 października 2009, 7:49
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: „Metafora” jak Przybora i Wasowski
Fot. rylit
Pierwszy występ kabaretu „Metafora”, którego twórcy to byli członkowie Kabaretu „Bella Mafia” działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku, odbył się w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej i dedykowany był pracownikom tej placówki. Zespół chce nawiązać w swoich programach do Kabaretu Starszych Panów.

Twórcy kabaretu to Janusz Jachnicki, Nina Jankowska i Andrzej Dudziak do wakacji występujący jeszcze w poprzednim zespole. Dlaczego teraz, kiedy Bella Mafia osiągnęła już pewien poziom, zrezygnowali z niej i stworzyli nowy zespół?

– Aby nie stać w miejscu i się rozwijać trzeba dokonywać zmian. Kiedy człowiek widzi, że w pewnych sytuacjach osiągnął już kres, powinien coś zrobić aby iść dalej. Dlatego ja i moi koledzy podjęliśmy decyzję o odejściu z „Bella Mafia”, co wcale nie znaczy, że tamten kabaret przestał istnieć. Prawdopodobnie będzie działał dalej pod innym kierownictwem ze swoim własnym repertuarem.

– Naszym celem jest stworzenie kabaretu artystycznego, którego chyba nieosiągalnym wzorem jest popularny nieistniejący już „Kabaret Starszych Panów” – dodał.

„Metafora” chciałaby przedstawiać teksty i piosenki znanych twórców satyrycznych, wzorować się na wielkich kabaretach literackich, tworzyć i przedstawiać własne numery odbiegające od modnych ostatnio prostych gagów i skeczy występujących kabaretów, dodając do nich trochę prawdziwej literatury.

– Zwróciliśmy się o pomoc do dyrekcji Książnicy Karkonoskiej o wsparcie w realizacji naszych planów i takowe uzyskaliśmy. Nie wiadomo, jak potoczą się losy kabaretu, jak będzie się rozwijał. To pokaże czas, ale na dzień dzisiejszy możemy próbować i dawać występy w siedzibie Książnicy Karkonoskiej. Chcielibyśmy rozwijać się dalej wychodząc z naszymi występami do szerszej widowni. Na razie jest nas troje ale liczymy, że znajdą się chętni do współpracy z nami w celu stworzenia dobrego kabaretu literackiego – mówi Janusz Jachnicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group