Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6791
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Metafora” jak Przybora i Wasowski

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 6 października 2009, 8:20
Aktualizacja: Piątek, 9 października 2009, 7:49
Autor: rylit
Fot. rylit
Pierwszy występ kabaretu „Metafora”, którego twórcy to byli członkowie Kabaretu „Bella Mafia” działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku, odbył się w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej i dedykowany był pracownikom tej placówki. Zespół chce nawiązać w swoich programach do Kabaretu Starszych Panów.

Twórcy kabaretu to Janusz Jachnicki, Nina Jankowska i Andrzej Dudziak do wakacji występujący jeszcze w poprzednim zespole. Dlaczego teraz, kiedy Bella Mafia osiągnęła już pewien poziom, zrezygnowali z niej i stworzyli nowy zespół?

– Aby nie stać w miejscu i się rozwijać trzeba dokonywać zmian. Kiedy człowiek widzi, że w pewnych sytuacjach osiągnął już kres, powinien coś zrobić aby iść dalej. Dlatego ja i moi koledzy podjęliśmy decyzję o odejściu z „Bella Mafia”, co wcale nie znaczy, że tamten kabaret przestał istnieć. Prawdopodobnie będzie działał dalej pod innym kierownictwem ze swoim własnym repertuarem.

– Naszym celem jest stworzenie kabaretu artystycznego, którego chyba nieosiągalnym wzorem jest popularny nieistniejący już „Kabaret Starszych Panów” – dodał.

„Metafora” chciałaby przedstawiać teksty i piosenki znanych twórców satyrycznych, wzorować się na wielkich kabaretach literackich, tworzyć i przedstawiać własne numery odbiegające od modnych ostatnio prostych gagów i skeczy występujących kabaretów, dodając do nich trochę prawdziwej literatury.

– Zwróciliśmy się o pomoc do dyrekcji Książnicy Karkonoskiej o wsparcie w realizacji naszych planów i takowe uzyskaliśmy. Nie wiadomo, jak potoczą się losy kabaretu, jak będzie się rozwijał. To pokaże czas, ale na dzień dzisiejszy możemy próbować i dawać występy w siedzibie Książnicy Karkonoskiej. Chcielibyśmy rozwijać się dalej wychodząc z naszymi występami do szerszej widowni. Na razie jest nas troje ale liczymy, że znajdą się chętni do współpracy z nami w celu stworzenia dobrego kabaretu literackiego – mówi Janusz Jachnicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Bogda 9-10-2009 15:41
Twórcy nowego Kabaretu (\"Metafora\"), odeszli z \"Bella Mafii\" ponieważ chcieli robić kabaret komercyjny,zarabiać na tym, na co pozostali członkowie nie chcieli się zgodzić. Panie Januszu ,trzeba nazywać rzeczy po imieniu ,a nie \"czarować \" czytelników rzekomym \"rozwojem\"
~fan 9-10-2009 15:45
A mnie Kabaret \"Bella Mafia\" się podobał.Zaliczylem wszystkie przedstawienia.
~red-ox 6-07-2010 16:33
Nie widzę nic niewłaściwego w komercyjnym charakterze kabaretu. Panie Januszu! Życzę Panu i pozostałym członkom "Metafory" dobrych pomysłów i sympatycznych, oddanych fanów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group