Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 9765
Zalogowanych: 54
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Metafora” jak Przybora i Wasowski

Wtorek, 6 października 2009, 8:20
Aktualizacja: Piątek, 9 października 2009, 7:49
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: „Metafora” jak Przybora i Wasowski
Fot. rylit
Pierwszy występ kabaretu „Metafora”, którego twórcy to byli członkowie Kabaretu „Bella Mafia” działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku, odbył się w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej i dedykowany był pracownikom tej placówki. Zespół chce nawiązać w swoich programach do Kabaretu Starszych Panów.

Twórcy kabaretu to Janusz Jachnicki, Nina Jankowska i Andrzej Dudziak do wakacji występujący jeszcze w poprzednim zespole. Dlaczego teraz, kiedy Bella Mafia osiągnęła już pewien poziom, zrezygnowali z niej i stworzyli nowy zespół?

– Aby nie stać w miejscu i się rozwijać trzeba dokonywać zmian. Kiedy człowiek widzi, że w pewnych sytuacjach osiągnął już kres, powinien coś zrobić aby iść dalej. Dlatego ja i moi koledzy podjęliśmy decyzję o odejściu z „Bella Mafia”, co wcale nie znaczy, że tamten kabaret przestał istnieć. Prawdopodobnie będzie działał dalej pod innym kierownictwem ze swoim własnym repertuarem.

– Naszym celem jest stworzenie kabaretu artystycznego, którego chyba nieosiągalnym wzorem jest popularny nieistniejący już „Kabaret Starszych Panów” – dodał.

„Metafora” chciałaby przedstawiać teksty i piosenki znanych twórców satyrycznych, wzorować się na wielkich kabaretach literackich, tworzyć i przedstawiać własne numery odbiegające od modnych ostatnio prostych gagów i skeczy występujących kabaretów, dodając do nich trochę prawdziwej literatury.

– Zwróciliśmy się o pomoc do dyrekcji Książnicy Karkonoskiej o wsparcie w realizacji naszych planów i takowe uzyskaliśmy. Nie wiadomo, jak potoczą się losy kabaretu, jak będzie się rozwijał. To pokaże czas, ale na dzień dzisiejszy możemy próbować i dawać występy w siedzibie Książnicy Karkonoskiej. Chcielibyśmy rozwijać się dalej wychodząc z naszymi występami do szerszej widowni. Na razie jest nas troje ale liczymy, że znajdą się chętni do współpracy z nami w celu stworzenia dobrego kabaretu literackiego – mówi Janusz Jachnicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
921
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group