Zalogowanych: 3

Polana Jakuszycka: Memoriał Michonia dla Skowrona i Hujerovej

Poniedziałek, 28 lutego 2022, 21:47
Aktualizacja: 21:48
Znakomite warunki na trasie, ponad 400 uczestników, wysoki poziom sportowy. Taki był Memoriał Stanisława Michonia na 15 km klasykiem – druga odsłona 46. Biegu Piastów. Wygrał reprezentant Polski Michał Skowron oraz wschodząca gwiazda czeskich biegówek Tereza Hujerova.

Michał Skowron prowadził od początku do końca, ale musiał dać z siebie wiele, bo gonił go ambitnie Krzysztof Małkiński. Za ich plecami fantastycznie zaprezentowali się Jakub Mroziński i Irenusz Rabski. Pierwszy z nich okazał się lepszy dosłownie na ostatnich metrach.

Tereza Hujerova znalazła godną siebie rywalkę w Kindze Mareczek. Ta jedna z najlepszych polskich biegaczek narciarskich młodego pokolenia, kadrowiczka, pobiegła bardzo ambitnie i pewnie zdobyła drugie miejsce. O trzecie pasjonującą walkę stoczyły Jadwiga Grynkiewicz (jedna z najlepszych biegaczek świata w wieku powyżej 50 lat) i świetna Czeszka Jana Jetmarowa. Na półmetku trzecia była Polka, ale na finiszowych zjazdach Jana Jetmarova zdołała ją wyprzedzić.

Niedzielny bieg upamiętnia Stanisława Michonia – trzykrotnego zwycięzcę Biegu Piastów na najdłuższym dystansie, w tym pierwszej edycji w 1976, jak również świetnego trenera biegaczy narciarskich. Wśród startujących nie zabrakło najbliższych Stanisława Michonia – małżonki Doroty i syna Mariusza.

Drugim wydarzeniem drugiego dnia 46 Biegu Piastów był Bieg Przedszkolaka z udziałem setki dzieci. Było mnóstwo radości, a dystans około 300 metrów wszyscy uczestnicy pokonali w pięknym stylu.