Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 7543
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Melodie miłości do Małej Ojczyzny

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 15 stycznia 2010, 12:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 stycznia 2010, 12:41
Autor: Ania
Fot. Ania
Utalentowani wokalnie młodzi jeleniogórzanie zaprezentowali swoje umiejętności podczas Konkursu Piosenki Turystycznej. Wczoraj w Zespole Szkół Licealnych i Usługowych przy ulicy Leśnej w Jeleniej Górze wystąpili przedstawiciele ośmiu placówek.

Na scenie wystąpili uczniowie szkół średnich. Publiczność i jury usłyszeli znane i lubiane piosenki, które towarzyszą pieszym wycieczkom. Przynajmniej trzy razy w sali zabrzmiały słowa piosenki harcerskiej „A ja mam swą gitarę”. Młodzi artyści pokusili się o własne interpretacje tego utworu. Wśród nich znalazły się prawdziwe talenty, o wyjątkowych głosach i zdolnościach scenicznych. Część z nich z pewnością ma szansę odnieść sukces w przyszłości.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Kalina Pisarska, reprezentantka Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Wykonała i zaśpiewała typowo turystyczne piosenki, a publiczność przez chwilę mogła się poczuć jak na prawdziwej górskiej wyciecze.

Drugą nagrodę przyznano zespołowi E=mc2 z Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”. Tworzy go czterech chłopców, którzy muzykę „mają we krwi”. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych, czyli grupa „Nie z Tej Bajki…”. Tworzą ją wykonawcy, mający różne upodobania i gusty muzyczne, ale razem tworzą jedną, niepowtarzalną całość.

Wyróżnienie zaś przyznano uczennicy z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2, Dagmarze Ziembie. Swój wyjątkowy głos zaprezentowała a capella. Wyróżnienie otrzymała również Laura Kaczor z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Konkurs odbył się w ramach projektu Moja Mała Ojczyzna prowadzonego wspólnie przez Książnicę Karkonoską oraz ZSEiT w Jeleniej Górze. nagrody wręczała koordynatorka projektu Kazimiera Pitera w obecności zastępcy przewodniczącego rady miasta Anny Ragiel i wicedyrektorki KK Alicji Raczek.
Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie młodzieży regionem, w którym ich rodziny zamieszkują od trzech pokoleń. Ma wzbudzić zainteresowanie lokalną historią, zabytkami, atrakcjami, związanymi z przyrodą oraz gospodarką Ziemi Jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Co dalej z "ustawą aborcyjną"?

Oddanych
głosów
89
- zachować dotychczasowy kompromis
49%
- rozszerzyć o aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży
38%
- uznać wyrok Trybunału Konstytucyjnego
6%
- całkowity zakaz aborcji.
7%
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group