Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6869
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Melodie miłości do Małej Ojczyzny

Piątek, 15 stycznia 2010, 12:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 stycznia 2010, 12:41
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Melodie miłości do Małej Ojczyzny
Fot. Ania
Utalentowani wokalnie młodzi jeleniogórzanie zaprezentowali swoje umiejętności podczas Konkursu Piosenki Turystycznej. Wczoraj w Zespole Szkół Licealnych i Usługowych przy ulicy Leśnej w Jeleniej Górze wystąpili przedstawiciele ośmiu placówek.

Na scenie wystąpili uczniowie szkół średnich. Publiczność i jury usłyszeli znane i lubiane piosenki, które towarzyszą pieszym wycieczkom. Przynajmniej trzy razy w sali zabrzmiały słowa piosenki harcerskiej „A ja mam swą gitarę”. Młodzi artyści pokusili się o własne interpretacje tego utworu. Wśród nich znalazły się prawdziwe talenty, o wyjątkowych głosach i zdolnościach scenicznych. Część z nich z pewnością ma szansę odnieść sukces w przyszłości.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Kalina Pisarska, reprezentantka Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Wykonała i zaśpiewała typowo turystyczne piosenki, a publiczność przez chwilę mogła się poczuć jak na prawdziwej górskiej wyciecze.

Drugą nagrodę przyznano zespołowi E=mc2 z Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”. Tworzy go czterech chłopców, którzy muzykę „mają we krwi”. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych, czyli grupa „Nie z Tej Bajki…”. Tworzą ją wykonawcy, mający różne upodobania i gusty muzyczne, ale razem tworzą jedną, niepowtarzalną całość.

Wyróżnienie zaś przyznano uczennicy z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2, Dagmarze Ziembie. Swój wyjątkowy głos zaprezentowała a capella. Wyróżnienie otrzymała również Laura Kaczor z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Konkurs odbył się w ramach projektu Moja Mała Ojczyzna prowadzonego wspólnie przez Książnicę Karkonoską oraz ZSEiT w Jeleniej Górze. nagrody wręczała koordynatorka projektu Kazimiera Pitera w obecności zastępcy przewodniczącego rady miasta Anny Ragiel i wicedyrektorki KK Alicji Raczek.
Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie młodzieży regionem, w którym ich rodziny zamieszkują od trzech pokoleń. Ma wzbudzić zainteresowanie lokalną historią, zabytkami, atrakcjami, związanymi z przyrodą oraz gospodarką Ziemi Jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group