Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 5206
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Medytacja bez używek, za to z naturą

Środa, 22 lipca 2009, 7:43
Aktualizacja: 7:44
Autor: Ania
REGION: Medytacja bez używek, za to z naturą
Fot. Ania
Warto się wybrać do Głębocka, gdzie do soboty odbywa się XIX Festiwal Ekologii Neohumanistycznej. Goście poznają tajniki FENG – SHUI, medytacji alternatywnej i wielu innych pasjonujących zajęć.

Uroczyste otwarcie imprezy miało miejsce wczoraj o godzinie 15:30. Wzięli w nim udział organizatorzy i samorządowcy z gminy Podgórzyn. Festiwal przyciągnął do Głębocka gości z całej Polski i z zagranicy. Wielu z nich przyjeżdża tutaj od lat.

Gospodarstwo Ekologiczne Ananda Putta Bhumi, na terenie którego odbywa się impreza, prowadzone jest przez grupę Ananda Marga. Panują na niej szczególne zasady, których przestrzegają wszyscy jej mieszkańcy. Na 46 hektarach nikt nie pali, nie pije i nie poprawia sobie nastroju innymi używkami. Poza tym podaje się tam wyłącznie wegetariańskie potrawy. Podkreśla się w ten sposób, że nie tylko ludzie są ważni, ale i zwierzęta oraz rośliny.
W ciągu najbliższych dni idee te przybliży sobie większa liczba osób. Festiwal od lat przyciąga wielu ludzi, którzy nie są obojętni na zmiany jakie zachodzą we współczesnym świecie. Wierzą, że mają na niego wpływ i mogą zmienić wiele rzeczy.

– Festiwal ten jest doskonałym miejscem na poznanie ludzi, którym nie jest obojętny los naszej planety. Wykłady i warsztaty z neohumanizmu, głębokiej neohumanistycznej ekologii czy proutu , prowadzone przez aczariów i margów wskazują na podstawowe problemy, z jakimi boryka się współczesny człowiek i społeczeństwo – zapowiadają organizatorzy imprezy. – Jednocześnie nakreślają wizję przemian, które są możliwe, jeżeli tylko uwierzymy, że jesteśmy w stanie zmienić ten świat na lepsze.

Nie zabraknie także rozmów o współczesnej demokracji, globalizacji i przemianach ekonomicznych, jakie zachodzą obecnie na świecie. Dzień w gospodarstwie rozpoczynać się będzie od ćwiczeń i medytacji. Podobnie będzie się także kończyć.

W ramach festiwalu odbędzie się wiele ciekawych wykładów i warsztatów. Osoby, które od 21 do 25 lipca zdecydują się odwiedzić gospodarstwo w Głębocku wysłuchają koncertu gongu i mis tybetańskich, poznają choreoterapię czyli taniec w kręgu, prout – ekonomię alternatywną. Dowiedzą się m. in. jaki wpływ na ciało i umysł ma dieta wegetariańska i przybliżą sobie tajniki FENG – SHUI. Do udziału w festiwalu zaproszono sześciu wykładowców. Wypowie się rzeźbiarka i poetka Joanna Chmielarz-Husarska. Będzie też założycielka Galerii Harmonii w Krakowie, Didi Tajaswinii, pochodząca z Australii mniszka, nauczycielka jogi i medytacji, oraz Dada Vanditanada, mnich wywodzący się z Indii i inni.

Do tego przepiękna przyroda Karkonoszy, ekologiczna kuchnia wegetariańska i aura misterium powinny zachęcić do przyjazdu nawet tych, którzy nie zgadzają się z filozofią organizatorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
537
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group