Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6405
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Medalistki z Jeleniej Góry nagrodzone

Piątek, 13 października 2017, 22:28
Aktualizacja: Sobota, 21 października 2017, 5:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Medalistki z Jeleniej Góry nagrodzone
Fot. Przemek Kaczałko
W sali konferencyjnej Term Cieplickich władze Jeleniej Góry przekazały nagrody finansowe dla trzech sportsmenek, które w ostatnim czasie odniosły sukcesy na arenie międzynarodowej. Symboliczne czeki trafiły w ręce Lucyny Kornobys, Zofii Tuły oraz Katarzyny Dwilewicz.

Lucyna Kornobys w ostatnim czasie zdobyła dwa medale Mistrzostw Świata, które odbyły się w Londynie. Było to srebro w pchnięciu kulą (przegrała zaledwie o 1 centymetr z Chinką) oraz brąz w rzucie oszczepem. - Pewnie ten centymetr będzie mi się śnił po nocach do kolejnych mistrzostw - wyznała Lucyna Kornobys, która otrzymała czek o wartości 5 tysięcy złotych. - To jest miłe docenienie naszej pracy i pozwala mi nie myśleć, czy będzie mnie stać na przygotowania do kolejnej imprezy - dodała wicemistrzyni Igrzysk Paraolimpijskich z Rio de Janeiro. Pozostałe zawodniczki otrzymały po 2,5 tys. zł.

Zosia Tuła to aktualna Mistrzyni Polski we freestyle’u kajakowym w konkurencji K1K senior, a także srebrna medalistka Pucharu Świata i złota z Pucharu Europy. Jak sama przyznała - dyscyplina, którą trenuje staje się coraz bardziej popularna, a niedługo możliwa jest reaktywacja spływów na Bobrze. Póki co, nie wiadomo kiedy odbędą się kolejne zawody w Jeleniej Górze - Zosia wraz z Tomkiem Czaplickim liczą na przychylność władz miasta w tym względzie. - Najbliższe zawody odbędą się na przełomie listopada i grudnia w San Juan w Argentynie - powiedziała Zofia Tuła.

Najmłodszą medalistką w tym gronie była Katarzyna Dwilewicz - wicemistrzyni Europy do lat 18. - Cieszę się, że moja kariera się rozwija - wyznała jeleniogórzanka, która w krajowym czempionacie była 5., a na mistrzostwach Starego Kontynentu udało się wywalczyć srebrny krążek. - Tata uczył mnie i moją siostrę grać w szachy od 6. roku życia - dodała Kasia Dwilewicz, która przyznaje, że wśród jej rówieśników nie ma zbyt wielu pasjonatów tej dyscypliny, ale liczy, że to się zmieni. W grudniu zamierza wystartować w mistrzostwach Europy seniorów, które odbędą się w Katowicach, a następnie weźmie udział w Akademii Szachowej, której zwieńczeniem będzie międzynarodowy - silnie obsadzony turniej Cracovia.

Zastępca prezydenta miasta podkreślał, że bohaterki spotkania w Termach Cieplickich promują miasto, region i kraj i to jest najważniejsze. - Są to też młode, piękne dziewczyny, które swoimi osiągnięciami pokazują, że nie oprócz wiedzy i sprawności ważne jest dla nich, że są z Jeleniej Góry - powiedział Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group