Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7797
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sigulda: Medale mistrzostw Polski zawodników MKS–u Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

Czwartek, 11 grudnia 2014, 16:20
Aktualizacja: 16:25
Autor: MDvR
Sigulda: Medale mistrzostw Polski zawodników MKS–u Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
Fot. użyczone
W miniony weekend odbyły się zaległe mistrzostwa Polski w saneczkarstwie lodowym 2014. Impreza ta została przeniesiona z poprzedniego sezonu ze względu na brak dogodnych warunków atmosferycznych ubiegłej zimy.

W konkurencji jedynek mężczyzn, tytuł mistrza Polski zdobył jeleniogórzanin Maciej Kurowski (AZS AWF Katowice – były zawodnik MKS-u). Wojciech Chmielewski, zawodnik MKS-u Karkonosze Jelenia Góra wywalczył srebrny medal.

W konkurencji dwójek Wojciech Chmielewski wraz z Mateuszem Żakowiczem zdobyli również srebrny medal. Tytuł mistrzowski dla dwójki z KS Śnieżka Karpacz – Artura Gędziusa wraz z Jakubem Kowalewskim. Na trzecim dopiero miejscu uplasowała się dwójka z Soczi Patryk Poręba i Karol Mikrut (AZS AWF Katowice).

Medal brązowy w konkurencji drużyn zdobyła Klaudia Grzybek, która wystartowała wraz z Arturem Petyniakiem i Adamem Wanielistą (KS „Śnieżka).

Zarówno Wojciech Chmielewski, jak i Klaudia Grzybek trenują pod opieką Przemysława Pochłóda, trenera MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu.

Prezes MKU-u Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra Zbigniew Stępień zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby pójść w ślady jego zawodników na zajęcia, które są prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów w Zespole Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Jeleniej Górze. Tam funkcjonują klasy sportowe, w których dziecko począwszy od szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum, może doskonalić się w tej dziedzinie sportu. Tych, którzy pragną dalej rozwijać swój talent, przyjmie Przemysław Pochłód w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Ten system gwarantuje wysoki poziom wyszkolenia zawodników, którzy mogą się sprawdzić na arenie międzynarodowej startując w zawodach juniorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group