Zalogowanych: 10

Jelenia Góra: Mecz na szczycie pełen emocji

Niedziela, 30 września 2018, 23:54
Aktualizacja: 23:56
W 6. kolejce grupy II klasy B Klub Sportowy Maciejowa spotkał się z liderem rozgrywek, do którego tracił przed spotkaniem zaledwie 1 punkt. Mecz z WKS Pilchowice rozegrany na stadionie przy ul. Lubańskiej był pełen emocji do samego końca, a gospodarze mimo prowadzenia 2:0, przegrali 2:3 grając pół godziny w osłabieniu. Jeleniogórzanie w tym sezonie stracili punkty po raz pierwszy.

Świetne - złego początki. Tak można określić pierwszą połowę starcia pomiędzy klubem z Maciejowej a ekipą spod Wlenia. Jeleniogórzanie już w 8. minucie objęli prowadzenie za sprawą Sławskiego, a gdy w 26. minucie dołożyli trafienie na 2:0 (autorem gola Stanisławski) - wydawało się, że KS Maciejowa potwierdzi bezkonkurencyjność na boiskach jeleniogórskiej klasy B, grupy II. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale kluczowe momenty miały miejsce od 60. minuty meczu. Najpierw gola kontaktowego zdobył Krystecki, chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał zawodnik gospodarzy (Martyniak), co dało wiatr w żagle drużynie z okolic Zapory Pilchowickiej. W 72. minucie wyrównał Rubin, więc sytuacja stała się jeszcze bardziej napięta. Tuż przed upływem regulaminowego czasu kibiców gości uradował Krystecki, bowiem ustalił wynik na 2:3 i to WKS Pilchowice pozostał samodzielnym liderem rozgrywek.

W następnej kolejce (7.10, godz. 15:00) KS Maciejowa zagra w Rybnicy z Juvenią, a Pilchowice podejmą Woskara II Wojcieszyce.

KS Maciejowa - WKS Pilchowice 2:3 (2:0)
Gole: 1:0 Sławski 8', 2:0 Stanisławski 26', 2:1 Krystecki 60', 2:2 Rubin 72', 2:3 Krystecki 88'.
KSM: Krajewski - Wrotecki, Ziobro, Sławski, Figueras, Martyniak, Matuszewski, Banacki, Gil, Stanisławski, Kostrzewski. Rezerwowi: Orłowski, Szczotka, Wachel, Pełka.
WKS: Ciężkowski - Waleryk, Ławniczek, Ł. Krystecki, Ignalewski, T. Rubin, Nowocień, Szczupakowski, Michalczewski, Batko, J. Rubin. Rezerwowi: Szymański, Rybakowski, T. Krystecki, Zych, Panasiewicz, Bała, Bieszczad.