Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Mecz na szczycie dla Sudetów!

Środa, 21 listopada 2018, 13:28
Aktualizacja: 13:37
Po 6 kolejkach Dolnośląskiej Ligi Kadetów do lat 15, dwa zespoły miały komplet zwycięstw – WKK Wrocław i Sudety Jelenia Góra. Wczoraj (20.11) w meczu na szczycie jeden z nich musiał zaznać goryczy porażki. Jak się okazało, do samego końca trwała walka o zwycięstwo i minimalnie lepsi byli podopieczni Jarosława Wilusza!

Jeleniogórzanie przez większą część spotkania mieli nieznaczną przewagę nad rywalami, ale przyjezdni nie odpuszczali. Do przerwy Sudety prowadziły 37:31, a w trzeciej odsłonie powiększyli prowadzenie do 9 "oczek" (55:46). W decydującej kwarcie wrocławianie walczyli ambitnie o odwrócenie losów spotkania, jednak więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. Ostatecznie Sudety pokonały WKK 70:68 i są samodzielnym liderem Dolnośląskiej Ligi Kadetów U15. Już dzisiaj (21.10) ekipę Jarosława Wilusza czeka kolejny trudny mecz - o godz. 18:00 w Zgorzelcu powalczą z Turowem, który jest trzeci w tabeli (5 zwycięstw, 1 porażka).

KS Sudety Jelenia Góra - WKK Wrocław 70:68 (20:13, 17:18, 18:15, 15:22)
Sudety: Kobus 17, Samiec 17, Szturo 13, Bulcewicz 12, Garbarski 4, Kret 4, Szadkowski 3, Oryński.
WKK: Jadaś 27, Kudzia 17, Kowalski 12, Kubiak 6, Koczapski 3, Mijalski 3, Domatowicz, Zając.