Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 3586
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Mechanik” z policją za pan brat

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 21 września 2008, 14:09
Aktualizacja: 14:11
Autor: KMP
Fot. KMP
Chłodne sobotnie przedpołudnie nie przeszkodziło organizatorom Dnia Sportu z udziałem stróżów prawa, na który zaprosił swoich uczniów Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”. Mimo zimna atmosfera była gorąca.

Podczas imprezy policjanci sprawdzili w swoich kartotekach i oznakowali kilkanaście rowerów. - Wśród znakujących swoje rowery, oprócz uczniów szkoły, byli również zainteresowani mieszkańcy naszego miasta, którzy o akcji dowiedzieli się ze stron internetowych – informuje kom. Bogumił Kotowski z KMP w Jeleniej Górze.

Uczestnicy – przede wszystkim młodzi kierowcy z „Mechanika” – najwięcej pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego zadawali asp. Włodzimierzowi Maślakowi z jeleniogórskiej drogówki. Na szkolnym boisku było bardzo wesoło, zwłaszcza podczas pomiaru prędkości jadącego rowerem ucznia, „kontroli” trzeźwości wśród „chętnych” nauczycieli, czy też podczas „zakuwania” w kajdanki jednego z wychowanków szkoły.

Grono pedagogiczne oraz młodzież mogli zobaczyć również „stały element wyposażenia” policyjnych radiowozów – narkotesty, które w ostatnim czasie są przez policjantów patrolujących nasze ulice wykorzystywane na równi z alkotestami.

Dodatkowo na terenie szkoły młodzież brała udział w konkurencjach parasportowych, takich jak rzut oponą na odległość, slalom rowerowy. Był też turniej tenisa stołowego. Pozostała młodzież uczestniczyła w wycieczkach w góry oraz zwiedziła Biuro Wystaw Artystycznych i Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze.

Organizatorzy zapowiadają kolejne takie wspólne działania, które spotykają się z zainteresowaniem młodzieży i dorosłych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~PITER017 21-09-2008 15:06
no była nawed fajnie, ale duzo osób nie było, byłem sam z mojej klasy xD
ulvhedin 21-09-2008 16:49
Pan policjant na zdjeciu to ikona jeleniogórskiej drogówki, chyba tylko przed nim kierowcy czują respekt, zdolny milicjant a pózniej jeszcze lepszy policjant:))))
~wiadomo 21-09-2008 18:34
Policja do usług społeczeństwa , żeby zawsze i wszędzie byli na czas. Zdjęcia z imprezy mogą jednak być normalne ( bez nadużywania techniki) jest ich sporo ale ogląda sie przyjemnie
~Krzylo 21-09-2008 19:41
Wreszcie Panie Włodku w służbie. Pozdrawiam
~Sabath 21-09-2008 21:52
teraz to taka zabawa chętnie dmucha się w balonik gdy jest się trzeźwym i da się zakuć w kajdanki ale jak cię na czymś złapią to już nie jest tak przyjemnie
~_ojdiridirachciach___ 21-09-2008 22:19
Ciekawi mnie czy do tego pomiaru prędkości policjanci przynieśli własne krzaki, czy wykorzystali lokalne ;)
ebee 23-09-2008 14:36
To miło ,że Policja dobrze się bawi ! Jest miło wesoło. Tylko, czy w tedy kiedy wróci do swoich obowiązków- doczekamy się konkretnych efektów ich pracy ? Bo moim zdaniem złapanie pijanego rowerzysty, czy jelenia na radach, to trochę za mało ! A tu imprezka za imprezką- czyta się w Jelonce !
~fajna 25-09-2008 10:41
Ach ten mechanik chodziłam tam i nawet mile wpominam te czasy dużo smiechu szalenstwa i co najwarzniejsze bezpieczenstwo :) a policja to tam sie przyda szczegulnie na ulicy przed szkołą nie brakuje tam idiotów którzy szpanują furami
~fan 28-10-2008 14:34
Funkcjionariusz Maslak tylko na ulicy lubi wysiadac z samochodu prywatnego i pouczac kierowcow. gdzie tu procedury, to jednoznaczne cwaniakowanie. Krotka pamiec ? o poprzednich wpadkach ? :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group