Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3043
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Mechanik” z policją za pan brat

Niedziela, 21 września 2008, 14:09
Aktualizacja: 14:11
Autor: KMP
JELENIA GÓRA: „Mechanik” z policją za pan brat
Fot. KMP
Chłodne sobotnie przedpołudnie nie przeszkodziło organizatorom Dnia Sportu z udziałem stróżów prawa, na który zaprosił swoich uczniów Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”. Mimo zimna atmosfera była gorąca.

Podczas imprezy policjanci sprawdzili w swoich kartotekach i oznakowali kilkanaście rowerów. - Wśród znakujących swoje rowery, oprócz uczniów szkoły, byli również zainteresowani mieszkańcy naszego miasta, którzy o akcji dowiedzieli się ze stron internetowych – informuje kom. Bogumił Kotowski z KMP w Jeleniej Górze.

Uczestnicy – przede wszystkim młodzi kierowcy z „Mechanika” – najwięcej pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego zadawali asp. Włodzimierzowi Maślakowi z jeleniogórskiej drogówki. Na szkolnym boisku było bardzo wesoło, zwłaszcza podczas pomiaru prędkości jadącego rowerem ucznia, „kontroli” trzeźwości wśród „chętnych” nauczycieli, czy też podczas „zakuwania” w kajdanki jednego z wychowanków szkoły.

Grono pedagogiczne oraz młodzież mogli zobaczyć również „stały element wyposażenia” policyjnych radiowozów – narkotesty, które w ostatnim czasie są przez policjantów patrolujących nasze ulice wykorzystywane na równi z alkotestami.

Dodatkowo na terenie szkoły młodzież brała udział w konkurencjach parasportowych, takich jak rzut oponą na odległość, slalom rowerowy. Był też turniej tenisa stołowego. Pozostała młodzież uczestniczyła w wycieczkach w góry oraz zwiedziła Biuro Wystaw Artystycznych i Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze.

Organizatorzy zapowiadają kolejne takie wspólne działania, które spotykają się z zainteresowaniem młodzieży i dorosłych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group