Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2573
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mechanik z nową pracownią

Wtorek, 18 grudnia 2018, 9:10
Aktualizacja: Środa, 19 grudnia 2018, 7:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mechanik z nową pracownią
Fot. Przemek Kaczałko
Pracownia Mobilnej Diagnostyki Pojazdów Samochodowych to kolejny nowoczesny element w procesie kształcenia uczniów Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik". Wczoraj (17.12) odbyło się uroczyste otwarcie miejsca, gdzie praktyczną wiedzę i doświadczenia nabędzie młodzież ze szkoły przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze.

Wartość inwestycji opiewała na kwotę 280 tysięcy złotych, z czego 63 tysiące pochodziło z rezerwy 0,4.

Jest to gigantyczna zasługa naszych partnerów - małych i większych przedsiębiorców z miasta i regionu, którzy wsparli nas materiałami i innymi elementami - powiedział Piotr Iwaniec, dyrektor ZST "Mechanik".

To kolejna nowoczesna pracownia w tej szkole - funkcjonuje już pracownia z drukarkami 3D czy pracownia odnawialnych źródeł energii, a wkrótce ma być uruchomiona pracownia symulacyjna wiązek elektrycznych.

Uczniowie mogą tu przeprowadzić pierwszą weryfikację na linii diagnostycznej stanu technicznego pojazdu - głównie układu kierowniczego, hamulcowego i powstających luzów. Na podstawie tej weryfikacji będą mogli dokonać naprawy, a następnie powtórnie zweryfikować przydatność do użytkowania na drogach - powiedział Kazimierz Buchwald, kierownik szkolenia praktycznego w ZST "Mechanik".

Szkoła nie prowadzi działalności gospodarczej, więc pracownia nie będzie ogólnodostępna, ale umiejętności, które nabędzie młodzież z pewnością ułatwią poszukiwanie pracy po ukończeniu edukacji.

Pracownia robi wrażenie - przyznał Kamil Gądziel, uczeń ZST Mechanik. - Nie mogłem się doczekać tej pracowni. Jest nowoczesna, dobrze wyposażona i można się nauczyć wielu rzeczy, przydatnych w zawodzie - dodał Oskar Żmuda.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group