Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4763
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Mechanik" wkrótce zyska na urodzie

Czwartek, 7 czerwca 2018, 7:49
Aktualizacja: Piątek, 8 czerwca 2018, 8:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: "Mechanik"  wkrótce zyska na urodzie
Fot. Przemek Kaczałko
Jak podkreśla obrazowo dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Mechanik, okładka nie jest najważniejsza, tylko treść wewnątrz książki, ale kompleksowy lifting budynku szkoły pomoże w jej pozytywnym odbiorze. Wczoraj (6.06) wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego na konferencji prasowej w Ratuszu potwierdziła informację o dofinansowaniu projektu termomodernizacji.

Jak już informowaliśmy w połowie maja br., ZST Mechanik uzyskał dofinansowanie do projektu termomodernizacji budynku przy ul. Obrońców Pokoju. Na wstępie konferencji prasowej Iwona Krawczyk podkreśliła, że jeleniogórska szkoła mogła znaleźć się w gronie beneficjentów dzięki decyzji zarządu województwa, które zwiększyło pulę na termomodernizację o 30 milionów złotych (do 54 mln zł).

- Dzięki temu nie 9, a 19 projektów wybrano do realizacji - powiedziała wicemarszałek.

Koszt inwestycji ma wynieść ok. 2,5 mln zł, z czego 1,6 mln to dofinansowanie z UMWD.

- Mechanik wpisuje się w najnowocześniejsze trendy kierunków kształcenia, a co za tym idzie konieczne jest zliftingowanie budynku - podkreśliła I. Krawczyk. Zadanie musi być wykonane do listopada 2019 roku. - Mechanika po okładce oceniać nie można - to wnętrze liczy się najbardziej, ale dobrze będzie, jeśli ta księga z 70-letnią tradycją będzie miała piękną okładkę - dodał Piotr Iwaniec, dyrektor szkoły.

W ramach termomodernizacji zostanie wykonany remont elewacji, nowe przyłącza C.O., nitki wodne, ruraż, instalacje podtynkowe.

- Beneficjenci tej szkoły zasługują, żeby uczyć ich jak najlepiej, ale też, żeby warunki estetyczne spełniały ich oczekiwania - dodał P. Iwaniec.

Zastępca prezydenta miasta zapewnia, że uwzględniono obecne ceny w przetargach i kwota 2,5 miliona wystarczy na wyłonienie wykonawcy.

- Kosztorys jest zrobiony zgodnie z obecnymi cenami - zapewnia Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
220
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group