Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5564
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Mechanik” świętował jubileusz miasta plakatami

Środa, 15 października 2008, 15:27
Aktualizacja: 15:28
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Mechanik” świętował jubileusz miasta plakatami
Fot. Archiwum ZST "Mechanik"
Rafał Hołowacz wygrał konkurs na afisz anonsujący 900–lecie Jeleniej Góry. Uczeń ZST „Mechanik” nie miał sobie równych w konkursie tyczącym urodzin grodu Krzywoustego, a jego praca mogłaby być oficjalnym plakatem święta.

Zmagania zorganizowało Szkolne Centrum Informacyjne w „Mechaniku”. Celem konkursu było przede wszystkim wzmocnienie poczucia tożsamości młodych ludzi z Jelenia Górą oraz angażowanie się w przedsięwzięcia zorganizowane przez miasto i szkołę. Impreza wzbudziła zainteresowanie zarówno wśród uczniów klas starszych jak i młodszych z technikum i szkoły zawodowej.

Wyboru najładniejszego plakatu dokonali uczniowie i nauczyciele, którzy jednogłośnie przyznali pierwsze miejsce Rafałowi Hołowaczowi z klasy III Technikum Mechanicznego. Na kolejnych lokatach uplasowały się Agata Wiśniewska i Anna Myśliwczyk.

Sukces w konkursie to kolejne potwierdzenie smykałki graficznej u laureta. Odniósł on już sukcesy na VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt.: „Inne Spojrzenia” oraz wyróżnienie za walory artystyczne pracy na temat „Wirus komputerowy”.

Zwycięzcy i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Wydział Promocji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Przekazała je laureatom dyrektorka ZST „Mechanik” Wanda Kozyra. W najbliższym czasie plakat zostanie przekazany do magistratu, gdzie zapewne zostanie powieszony w honorowym miejscu.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group