Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7204
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Mechanik” kusił potencjalnych uczniów

Środa, 22 marca 2017, 13:24
Aktualizacja: Piątek, 24 marca 2017, 10:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Mechanik” kusił potencjalnych uczniów
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” otworzono wczoraj (21.03) progi dla gimnazjalistów, którzy wkrótce zmienią środowisko szkolne. Uczniowie oraz nauczyciele prezentowali to, co mają najlepsze, aby przekonać poszukujących ścieżki edukacyjnej do wyboru tej placówki.

Na wstępie wtorkowego spotkania w ZST młodzież mogła wysłuchać szkolnego zespołu E=mc2, który jest jedną z opcji na zajęcia dodatkowe. W „Mechaniku” działa bowiem wiele kół zainteresowań. - Można grać na instrumentach, śpiewać, tańczyć zumbę. Mamy koło żeglarskie, radiowęzeł, różne koła artystyczne, koło mechatroniczne, gdzie chłopcy budują drony – wymieniała Sandra Simko, przewodnicząca samorządu uczniowskiego.

- Wybrałam kierunek technik budownictwa, bo otwiera mi wiele możliwości: architekturę, kosztorysy, organizację budowy i wiele innych – tłumaczyła Sandra, która przekonuje, że jest to szkoła nie tylko dla chłopaków. - Dziewczyny odnajdują się zwłaszcza na profilu procesów graficznych, czy odnawialnych źródeł energii. Nasze dziewczyny wygrywają wiele olimpiad – podkreśliła przewodnicząca samorządu.

ZST „Mechanik” to zarówno zawody tradycyjne – poszukiwane na rynku pracy, jak i przyszłościowe, m.in. w kierunku odnawialnych źródeł energii. - Dobra szkoła – dobry zawód, to jest właśnie „Mechanik” - podkreśliła dyrektorka Wanda Kozyra, która liczy na otwarcie siedmiu klas w przyszłym roku szkolnym, ale możliwości są większe, więc nie ma obawy, że zabraknie miejsc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group