Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 9944
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Mechanik gnał dwusetką

Poniedziałek, 9 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 lipca 2007, 15:08
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Mechanik gnał dwusetką
Fot. Archiwum
Policja po pościgu złapała pirata drogowego.

Z szybkością do 200 km na godz. uciekał przed policjantami mechanik z Bolesławca, który nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a prowadzony przez siebie samochód przyjął wcześniej do naprawy.

Do niemal filmowych scen doszło w niedzielę między Złotoryją a autostradą A-4. W Złotoryi policjanci zauważyli mężczyznę mknącego renault laguną 125 km na godz. na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km na godz. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli.

– Funkcjonariusze ruszyli w pościg za uciekającym pojazdem. Kierowca ignorował dawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Uciekając w kierunku zjazdu legnickiego autostrady A-4, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, wyprzedzając kilkukrotnie samochody w miejscach niedozwolonych – informuje mł. asp. Paweł Petrykowski z policji.

Na autostradzie rozpoczął się szaleńczy pościg. Kierujący gnał z prędkością, co najmniej 160, a momentami nawet 200 km/h. Wyprzedzał inne samochody prawą stroną.
Ścigający mundurowi wezwali do pomocy policjantów ruchu drogowego, patrolujących odcinek autostrady, znajdujący się przed uciekającym.

Kierowca laguny, widząc dwa radiowozy, zrezygnował z dalszej ucieczki. Mężczyzną okazał się 22-letni mieszkaniec Bolesławca. Jak twierdził uciekał, gdyż nie ma prawa jazdy, ani dokumentów na pojazd.
Policjanci ustalili, że samochód należy do innego mężczyzny, który przekazał go zatrzymanemu, aby dokonał w nim drobnych napraw.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za stworzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym, co zagrożone jest karą nawet do 8 lat więzienia. Poniesie też odpowiedzialność za jazdę bez uprawnień oraz niezatrzymanie się do kontroli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
615
maksymalnie 150
84%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group