Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8397
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mechanik: "Chłodnych głów, gorących serc"

Środa, 19 czerwca 2019, 14:18
Aktualizacja: Piątek, 21 czerwca 2019, 6:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mechanik: "Chłodnych głów, gorących serc"
Fot. Przemek Kaczałko
Wakacje 2019 oficjalnie rozpoczęte! W Zespole Szkół Technicznych "Mechanik" to był wyjątkowy rok szkolny, bowiem trwają istotne prace inwestycyjne, a integracja i rozwój nabierają rozpędu. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2018/2019 wyróżniono uczniów z czerwonym paskiem, a także tych udzielających się na rzecz placówki przy ul. Obrońców Pokoju.

"Chłodnych głów, gorących serc" życzyli młodzieży - dyrektor szkoły oraz prezydent Jeleniej Góry.

Łączę przyjemne z pożytecznym.W szkole uczę się, a w domu odpoczywam. Mam wiele zainteresowań, udzielam się w życiu publicznym - zdradzał swoją metodę na sukces Kacper Kubacki, który może się poszczycić średnią ocen 6,0! Wybitny uczeń II klasy ZST "Mechanik" planuje podczas wakacji spędzać czas ze znajomymi na jeziorem oraz wyjazd do Chorwacji. - W ramach zajęć pozalekcyjnych popularyzuję drift ride i na przyszły rok szykujemy imprezę z dużym rozmachem - dodał K. Kubacki.
W kształcenie dualne weszliśmy "z piskiem opon", biorąc pod uwagę charakterystykę placówki. Współpracujemy z biznesem miejskim i prywatnym. Rok był pełen napięć - inwestycje, strajk, programy nauczania, ale oceniam go na piątkę z plusem - powiedział Piotr Iwaniec, dyrektor placówki.

W trakcie uroczystości wielu uczniów odebrało świetne świadectw, dzięki temu, że mieli średnią ocen powyżej 4,75. Było też podziękowanie dla członków szkolnego zespołu muzycznego E=MC2. Dodatkowo posłanka Iwona Krawczyk wręczyła dyrektorowi voucher na wyjazd do Warszawy dla 10 uczniów, w ramach którego będą mogli zwiedzić Sejm oraz inne zakątki stolicy.

W roku szkolnym 2018/2019 naukę w Mechaniku zakończyło naukę ponad 600 uczniów, a dyrekcja nie kryje zadowolenia ze świetnego wyniku egzaminów zawodowych. Na przyszły rok szkolny planuje się otwarcie 14 oddziałów (5 technikum i 2 po podstawówce i 5 plus 2 po gimnazjum).

Pracujemy na "szóstym biegu", więc życzę uczniom i pracownikom odpoczynku. Niech odsapną i przygotują się na nowy rok szkolny - dodał P. Iwaniec.

Twoja reakcja na artykuł?

27
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
2
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group