Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 8135
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Meblowa kontrabanda

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 5 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Rozłożone na poszczególne elementy zabytkowe meble ujawnili strażnicy graniczni w samochodzie na przejściu w Czerniawie Zdrój.

Przedmioty zostały wykonane przed 1945. Sosnową bieliźniarkę oraz szafę z drewna wiązowego poddano obróbce chemicznej oraz rozebrano na części. Meble były przewożone fiatem ducato – informuje por. Jolanta Woźniak, rzecznika Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Właściciel przewożonych mebli nie miał odpowiednich dokumentów uprawniających do wywozu przedmiotów z Polski.
O zdarzeniu funkcjonariusze poinformowali wojewódzkiego konserwatora zabytków, który dokona szczegółowej ekspertyzy zatrzymanych przedmiotów – określi czas powstania oraz oszacuje ich wartość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ZwiAsTuN 5-09-2006 18:40
Kolejny c...l chciał sie dorobic na starej bieliźniarce :D normalnie śmiechu warte ;] Ależ Granicznicy macie wspaniałe zajęcie oby tak dalej niech nie wywiozą nawet starych poszarpanych prześcieeradeł. A tak poważnie to nie rozumiem takich ludzi ?
~Aszta 6-09-2006 6:40
ZwiAsTuN na takiej starej bieliźniarce można zarobić u niemców od kilku do kilkunastu ładnych tysiączków złotych!!!! Poza tym to są meble zabytkowe to tak jakby okraść muzeum. Nie rozumiesz takich ludzi?! To Sępy oddające często za bezcen SUPER meble a Niemcy śmieją się nam w twarz - mają zabytki za marne grosiki. A głupi Polek się cieszy, że zarobił parę złotych. Czemu oni nie robią tak w drugą stronę - z Niemiec do Polski? - Bo wiedzą ile takie "Rupiecie" są warte !!!!! TRAGICZNE
~mc 6-09-2006 9:56
głupki i tumany to wy bo nawet nie wiecie o co biega...niemcy maja w dupie nasze meble tylko daja je do renowacji do polski a tumany ze strazy granicznej uwazaja ze wywozi sie to z Polski nawet nie wiedza ze to sa niemieckie meble bo ich wiedza i intelogencja nie przewiduje takiej opcji..A ciebie zwiastun niebawem wysadza z osobowki i rozkreca ci auto na srubki bo walcza o swoje posady zobacz co sie dzieje na przejsciach...Zycze celnikom i strazy granicznej milych kolejek w urzedzie pracy bo sobie zasluzyli i tak nagrabili ze w ogole mi ich nie szkoda...niech ida kosic trawe

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group