Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7182
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Meble, opony, akumulatory oddaj za darmo

Wtorek, 19 listopada 2013, 7:36
Aktualizacja: 17:08
Autor: Z–R
Jelenia Góra: Meble, opony, akumulatory oddaj za darmo
Fot. Z–R
Za darmo i codziennie można oddawać: stare meble, drzwi, opony czy sprzęt RTV i AGD w siedzibie MPGK przy ul. Wolności w Jeleniej Górze. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00 i w soboty od godz. 8.00 do godz. 14.00.

Niektóre firmy przeprowadzkowe dezinformują jeleniogórzan twierdząc, że MPGK za oddanie starych mebli czy starego telewizora pobiera opłaty. To nieprawda. Za darmo można zostawić też leki, baterie, akumulatory, oleje, zderzaki samochodowe czy pralki. MPGK nie pobiera opłat nawet za gruz - do 100 kg na osobę.

- Każdego dnia nasz punkt odwiedza średnio około 10 osób - mówi pracownik MPGK. - Niekiedy zostawiają u nas bardzo ciekawe przedmioty. Teraz mamy na przykład w składzie czarnobiały telewizor produkcji węgierskiej. Liczy sobie prawie pół wieku! Razem z innymi telewizorami zostanie zabrany przez jedną z firm do utylizacji.

Zostawiane przedmioty są w większości przypadków utylizowane. Te, które się do tego nie nadają trafiają do Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Kostrzycy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group