Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8468
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Maturalny zawrót głowy

Środa, 1 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:23
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Maturalny zawrót głowy
Fot. tejo
„Stres pod kontrolą” to hasło programu edukacyjnego, który jest skierowany do tegorocznych maturzystów. Mają go poznać także uczniowie jeleniogórskich szkół ponadgimnajalnych.

Pomysłodawcy chcą pomóc młodzieży w radzeniu sobie ze stresem przed maturą, w trakcie egzaminów oraz po nich.

Na program poświęcone są dwie lekcje. W ich trakcie uczniowie oglądają film, który przedstawia sześcioro maturzystów i ich problemy ze stresem. Po projekcji odbywa się dyskusja.

Wówczas uczniowie porównują swój stres do tego, przedstawionego na filmie. Później pedagog wyjaśnia, jak sobie można z tym poradzić.

Program skierowany jest nie tylko do maturzystów, ale i ich rodziców. Otrzymują oni ulotki z poradami, jak pomóc licealiści skutecznie przygotować się do matury. Specjaliści radzą też, jak rodzice mogą opanować własny stres. Często to właśnie rodzice bardziej denerwują się podczas matur niż sami bohaterowie tego wydarzenia.

W tym roku do materiałów edukacyjnych dołączono także płytę CD z filmem, na którym psycholog przedstawia zasady prezentacji. Będzie ona obowiązkowym elementem nowej matury z języka polskiego.

W ubiegłorocznej edycji programu w całym kraju wzięło udział 380 tys. osób, co stanowi 78 procent wszystkich maturzystów. Ale danych, czy program okazał się skuteczny, jeszcze nie opracowano.

Nauczyciele sądzą, że podobne działania przydałyby się w gimnazjach a nawet w szkołach podstawowych. Młodsi uczniowie są coraz częściej narażeni na poważny stres. Trzecioklasistów z gimnazjów czeka na wiosnę egzamin, a szóstoklasistów z podstawówek – testy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group