Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4741
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Maturalny zawrót głowy

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 1 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:23
Autor: TEJO
Fot. tejo
„Stres pod kontrolą” to hasło programu edukacyjnego, który jest skierowany do tegorocznych maturzystów. Mają go poznać także uczniowie jeleniogórskich szkół ponadgimnajalnych.

Pomysłodawcy chcą pomóc młodzieży w radzeniu sobie ze stresem przed maturą, w trakcie egzaminów oraz po nich.

Na program poświęcone są dwie lekcje. W ich trakcie uczniowie oglądają film, który przedstawia sześcioro maturzystów i ich problemy ze stresem. Po projekcji odbywa się dyskusja.

Wówczas uczniowie porównują swój stres do tego, przedstawionego na filmie. Później pedagog wyjaśnia, jak sobie można z tym poradzić.

Program skierowany jest nie tylko do maturzystów, ale i ich rodziców. Otrzymują oni ulotki z poradami, jak pomóc licealiści skutecznie przygotować się do matury. Specjaliści radzą też, jak rodzice mogą opanować własny stres. Często to właśnie rodzice bardziej denerwują się podczas matur niż sami bohaterowie tego wydarzenia.

W tym roku do materiałów edukacyjnych dołączono także płytę CD z filmem, na którym psycholog przedstawia zasady prezentacji. Będzie ona obowiązkowym elementem nowej matury z języka polskiego.

W ubiegłorocznej edycji programu w całym kraju wzięło udział 380 tys. osób, co stanowi 78 procent wszystkich maturzystów. Ale danych, czy program okazał się skuteczny, jeszcze nie opracowano.

Nauczyciele sądzą, że podobne działania przydałyby się w gimnazjach a nawet w szkołach podstawowych. Młodsi uczniowie są coraz częściej narażeni na poważny stres. Trzecioklasistów z gimnazjów czeka na wiosnę egzamin, a szóstoklasistów z podstawówek – testy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~szpiegu 1-03-2006 12:45
stres? bez przesady... Jakby przez cały okres liceum nie pili we wszystkich knajpach w mieście po kolei to dziś nie byłoby stresu. I tak połowa skończy na KK, a ta gorsza połowa w hali TESCO i na kasach w innych hipermarketach.
~emka 1-03-2006 15:30
>stres? bez przesady... Jakby przez cały okres >liceum nie pili we wszystkich knajpach w mieście >po kolei to dziś nie byłoby stresu. I tak połowa >skończy na KK, a ta gorsza połowa w hali TESCO i >na kasach w innych hipermarketach. ale z Ciebie burak,ciekawa jestem czy ty pisałeś mature czy pracujesz w Tesco?(bez obrazy dla pracowników hipermarketu) nie każdy pije ,no ale każdy sądzi według siebie....
~qba 1-03-2006 15:36
odezwał sie dorosły ;-)
~szpiegu 1-03-2006 22:22
>ciekawa jestem czy ty pisałeś >mature czy pracujesz w Tesco?(bez obrazy dla >pracowników hipermarketu) nie każdy pije ,no ale >każdy sądzi według siebie.... Maturę zdałem w ubiegłym roku i całkiem dobrze na tym wyszedłem, obecnie sobie studiuję. Burak to może być z Ciebie:)
~emka 2-03-2006 10:02
>>ciekawa jestem czy ty pisałeś >>mature czy pracujesz w Tesco?(bez obrazy dla >>pracowników hipermarketu) nie każdy pije ,no >ale >>każdy sądzi według siebie.... > >Maturę zdałem w ubiegłym roku i całkiem dobrze na >tym wyszedłem, obecnie sobie studiuję. Burak to >może być z Ciebie:) widzisz ja maturę zdałam parenaście lat temu ,a obecnie do matury szykuje się moja córka wiec o stresie wiem troszkę więcej od Ciebie,a sprawy picia po knajpach to jakoś nie skomentowałeś czyli tak jak myślałam pisałeś na swoim przykładzie..... szkoda słów,a następnym razem jak zabierzesz się za obrażanie innych to zastanów sie czy aby napewno masz racje....stres nie bierze się z picia....
~qba 2-03-2006 13:22
zastanow sie 2 razy zanim cos napiszesz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group