Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7194
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Maturalny maraton wystartował

Wtorek, 9 czerwca 2020, 7:37
Aktualizacja: Piątek, 12 czerwca 2020, 11:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Maturalny maraton wystartował
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (8.06) abiturienci szkół średnich przystąpili do egzaminu dojrzałości – na początek był język polski na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Opóźniona o miesiąc matura, odbywa się przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.
Do matury z języka polskiego przystąpiło u nas 86 maturzystów - są zestresowani, ale jako dyrektor tak znakomitej placówki wiem, że poradzą sobie doskonale. Stres jest zawsze i mobilizuje. Patrząc jak uczestniczyli w zajęciach z kształcenia zdalnego, jak podchodzili do konsultacji, które się odbywały ostatnio - jestem przekonany, że poradzą sobie - powiedział Piotr Iwaniec, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik".

Jeleniogórskie placówki zastosowały się do rygorów sanitarnych.

Wszystkie części infrastruktury (hala i sale) są odkażone, zaplombowane - odkażać trzeba przed i po egzaminie. Uczniowie wchodzą w maseczkach, które mogą zdjąć na maturze. Mamy też pracowników, którzy odkażają dłonie każdemu, kto przychodzi. Pozyskaliśmy też od firmy Jelenia Plast aż 120 przyłbic dla naszych pracowników - podkreślił dyrektor Mechanika życząc maturzystom połamania piór/ długopisów oraz jak najlepszych wyników, aby mogli dostać się na wymarzone studia lub do pracy.

Do egzaminu dojrzałości w Jeleniej Górze przystąpiły 954 osoby (w tym 846 tegorocznych abiturientów). We wtorek młodzież podejdzie do matury z matematyki, a w środę przyjdzie czas na języki obce.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
1
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group