Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6688
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Matura z „matmy” nie taka straszna

Wtorek, 8 maja 2012, 14:55
Aktualizacja: 14:58
Autor: Agrafka
Jelenia Góra/region: Matura z „matmy” nie taka straszna
Fot. Agrafka
Tego przedmiotu obawiała się większość zdających. Z maturą z matematyki na poziomie podstawowym zmierzyli się dzisiaj wszyscy tegoroczni maturzyści, była to bowiem obowiązkowa część egzaminu maturalnego. – Nie było tak strasznie, część pytań była bardzo prosta, nad niektórymi musiałem się dłużej zastanowić, ale ogólnie jestem zadowolony – mówił Przemysław Kowalski, tegoroczny maturzysta z ZSE–T w Jeleniej Górze.

Matura z matematyki trwała 170 minut i składała się z 25 pytań w części zamkniętej i dziewięciu zadań otwartych.

- Od próbnej matury, która była o wiele trudniejsza, dużo się uczyłem z matematyki i czuję, że dzięki temu dobrze mi poszło. Trochę problemu sprawiła mi geometria, natomiast były też zadania łatwe np. z logarytmów. Skończyłem już po dwóch godzinach, więc miałem sporo czasu żeby wszystko sprawdzić. Cieszę się, że matematyka jest obowiązkowa, bo inaczej zapewne bym jej nie zdawał, a wybieram się na studia na Uniwersytecie Ekonomicznym – powiedział Przemysław Kowalski z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznej w Jeleniej Górze.

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych do matury z matematyki na poziomie podstawowym przystąpiło 158 osób.

– Jest to już drugi rocznik, który ma obowiązek zdawać matematykę na egzaminie maturalnym, dlatego też staraliśmy się uświadomić młodzieży, jak ważny jest to przedmiot w dorosłym życiu. Nauczyciele dobrze przygotowali naszych uczniów do matury z matematyki, więc liczymy na świetne wyniki – powiedziała Joanna Marczewska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze.

Już jutro maturzyści będą zdawać egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym, do którego w ZSE-T zgłosiło się pięć osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group