Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8355
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Matura furtką do przyszłości

Sobota, 13 lutego 2010, 9:02
Aktualizacja: 9:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Matura furtką do przyszłości
Fot. Organizator
60 tegorocznych maturzystów z dziewięciu techników mogło bezpłatnie podszkolić się do egzaminu maturalnego w ramach dofinansowanego przez Unię Europejską projektu „Dobrze zdana matura furtką do wymarzonych studiów”. 30 godzin było poświęcone technikom uczenia się i prezentacji, sześć godzin na konsultacje z psychologiem, 90 kursu języka obcego i 70 matematyki.

Sześćdziesięcioosobowa grupa z techników w Jeleniej Górze, Lwówka Śląskiego i Rakowic z dodatkowych zajęć przygotowawczych do matury korzysta od marca 2009 roku. W sumie po siedem godzin tygodniowo. Ostatnie z zajęć odbędą w kwietniu br.

W pierwszym module, który trwał do czerwca 2009 roku młodzież uczestniczyła w zadaniach poświęconych technikom uczenia się, planowania zadań, stawiania sobie celów. W ich ramach pojawiły się zajęcia z szybkiego czytania, mapy myśli czy doboru bibliografii. Odbyły też spotkania z doradcą zawodowym, na którym każdy z uczestników przeszedł diagnozę swoich zainteresować i predyspozycji zawodowych, na podstawie których dokonywał wyboru przedmiotów maturalnych.

– Umiejętność uczenia się i zarządzania tą wiedzą jest bardzo istotnym elementem dzisiejszego życia. Jest tak ogromna ilość informacji i przekaźników, że musimy umieć wybierać co jest ważne, porządkować i segregować to – mówi Jolanta Ratyńska, dyrektor Prywatnego Centrum Kształcenia Kadr, które realizuje projekt.

Od września 2009 roku natomiast maturzyści podzieleni na sześć grup zaczęli się przygotowywać z przedmiotów maturalnych. Wszyscy korzystają z zajęć z matematyki, cztery grupy chodzą na język angielki i dwie grupy na język niemiecki. W ramach projektu młodzi otrzymali również pomoce dydaktyczne w postaci książek, uczestniczyli w zajęciach w Książnicy Karkonoskiej, poznali możliwości przygotowania prezentacji multimedialnej.

Na przeprowadzenie tych zajęć Prywatne Centrum Kształcenia Kadr pozyskało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w wysokości 480 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group