Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6137
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Matur ciąg dalszy. Jak „poszła” geografia w Ekonomie?

Czwartek, 14 maja 2015, 7:48
Aktualizacja: 7:51
Autor: Małgorzata Magdziarek
Jelenia Góra: Matur ciąg dalszy. Jak „poszła” geografia w Ekonomie?
Fot. Małgorzata Magdziarek/ Paulina Drżał
Wczoraj (13.05) maturzyści w całej Polsce pisali egzamin maturalny z geografii. W Zespole Szkół Turystyczno–Ekonomicznych w Jeleniej Górze zdawały go 32 osoby. Spora grupa wybrała również geografię w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach. Dzisiaj (14.04) na maturzystów czeka egzamin z języka rosyjskiego.

Maturzyści przed egzaminem zbytnio się nie denerwowali. - Nie stresuję się, ponieważ nie trzeba zdać tego egzaminu, aby zaliczyć całą maturę - mówiła tuż przez wejściem na salę Magdalena Marszałek, uczennica Zespołu Szkół Turystyczno-Ekonomicznych w Jeleniej Górze.

Zaliczenie tego przedmiotu było jednak wielu potrzebne do dostania się na wybrane studia. Tak było m.in. w przypadku Patrycji Michalik z tej szkoły. Większość uczniów wychodziła po egzaminie zadowolona. - Test był zróżnicowany, ale bardzo łatwy. Żadne z zadań nie sprawiło mi większych trudności - mówił Paweł Mańka.

Egzamin pisano zarówno na poziomie podstawowym (technika), jak i rozszerzonym (technika i LO). Wyniki matur poznamy z końcem czerwca br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group