Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2614
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Matka i ojczym znęcali się nad 4–letnim dzieckiem

Poniedziałek, 4 stycznia 2016, 8:08
Aktualizacja: 8:12
Autor: P–O
Region: Matka i ojczym znęcali się nad 4–letnim dzieckiem
Fot. Archiwum
Prokuratura Rejonowa w Lubaniu prowadzi postępowanie przeciwko 41–letniemu Krzysztofowi J. oraz 39–letniej Barbarze J. podejrzanym o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad czteroletnim synem. Do zdarzenia doszło w okresie od 19 do 22 grudnia 2015 roku.

- Jak ustalono, od 19 grudnia 2015 roku matka dziecka Barbara J. oraz ojczym Krzysztof J. wielokrotnie bili chłopczyka rękoma po całym ciele. Natomiast 22 grudnia Krzysztof J. zdenerwował się na malca, gdy go odprowadzał do przedszkola. Dziecko załatwiło się bowiem w majtki. Mężczyzna wrócił z nim do domu i dotkliwie pobił. Potem odprowadził dziecko do przedszkola – informuje prokurator Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Ewa Węglarowicz-Makowska.

W przedszkolu opiekunka zauważyła u dziecka obrażenia ciała. W rozmowie chłopczyk powiedział jej, że biła go mama i tata, bo był niegrzeczny. Dyrektor przedszkola natychmiast powiadomiła o tym fakcie policję.

- Funkcjonariusze zatrzymali Barbarę J. i Krzysztofa J. Kobieta nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Wyjaśniała, że zdarzało jej się czasami „dać synowi klapsa” bo był niegrzeczny, ale nad nim się nie znęcała. Natomiast Krzysztof J. przyznał się do tego występku. Wobec obojga podejrzanych Prokurator Rejonowy w Lubaniu zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się do dziecka.

Ponadto na wniosek Prokuratora miejscowy Sąd Rejonowy wydał decyzję o umieszczeniu chłopczyka w rodzinie zastępczej – dodaje Ewa Węglarowicz-Makowska.

Barbara J. jest także matką dwóch córek (11 i 7 lat), które w chwili obecnej również przebywają w rodzinie zastępczej. Zarówno Barbara J. jak i Krzysztof J. byli już wielokrotnie karani.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group