Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4281
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Materiały nie naruszyły prawa

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 listopada 2006, 15:22
Autor: TEJO
Wspólne Miasto nie będzie musiało zniszczyć ulotek wyborczych. Tak zdecydował wrocławski sąd apelacyjny.

W ubiegłym tygodniu postanowienie o zniszczeniu części materiałów i umieszczeniu sprostowania w prasie wydał Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze.

Chodziło o ulotki, na których ukazała się informacja o możliwości zatrudnienia Roberta Prystroma na stanowisku zastępcy prezydenta po ewentualnej wygranej w wyborach Miłosza Sajnoga, kandydata Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólne Miasto.

Jeleniogórski sąd – po proteście wyborczym niezależnego kandydata Eugeniusza Piotrowskiego – argumentował, że tak sformułowane ulotki wprowadzają wyborców w błąd. Zdaniem składu sędziowskiego ze stolicy Karkonoszy zawierały sugestię, że kto głosuje na M. Sajnoga, równocześnie oddaje głos na R. Prystroma. Ten zaś w tych wyborach nie może startować, ponieważ w innej sprawie warunkowo zostało umorzone postępowanie sądowe przeciwko niemu. Według ordynacji wyborczej taka sytuacja pozbawia osoby zainteresowanej biernego prawa wyborczego, do czasu trwania okresu umorzenia.

Wspólne Miasto odwołało się od tego postanowienia, a Sąd Apelacyjny we Wrocławiu odwołanie uwzględnił oraz decyzję sądu w Jeleniej Górze oddalił. Uznał, że ulotki WM nie naruszają prawa, traktując tym samym protest E. Piotrowskiego za bezzasadny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Misia 7-11-2006 9:27
i Bardzo słusznie ;-)
~zainteresowana 7-11-2006 9:29
HA HA HA Dobrze tak Piotrowskiemu. Nie lubię gościa jest chamski i za wszelką cenę chce dostać się na krzesła razem ze swoimi kolegami. To nie jego jedyna afera znam jeszcze inne ale nie opiszę ich bo będzie wiedział kim jestem i jeszcze poda mnie do sądu ( hihihi ). Ale jest bezwzględny i...... a szkoda słów.
~bary33 7-11-2006 9:32
Trybunał zezwolił na "blokowanie" więc Prystrom z Saynogiem też się zblokowali. Oddajesz głos na jednego a wygrywa drugi. ha! Ciekawe czy wszystko tak sobie pokazują/przekazują?... i ile razy się zblokowali...
~Kasia_JG_ 7-11-2006 9:56
Hehe i bardzo dobrze :)... moim zdaniem poprostu pan Piotrowski boi sie Miłosza Sajnoga (po przeczytaniu wyników sondy z nowin jeleniogórskich) :P... A zgłaszane co 15 minut 3 sprawy przeciwko Miłoszowi były śmieszne... Tak więc trzymam kciuki za Miłosza :)...
~były radny 7-11-2006 10:20
Teraz należałoby podać pana E. Piotrowskiego o wprowadzanie opinni publicznej w błąd. Nie jest on bowiem jedynym niezależnym od partii politycznych kandydatem (poażal się Boże) na prezydenta miasta Jeleniej Góry - jak twierdzi w spotach radiowych MR. Taki on zresztą niezależny jak wiarygodny i władzy godny...
~cdi 7-11-2006 10:22
marionetka Sajnog i centrum dowodzenia Prystrom chca wygrac za wszelka cene. Jak ich widze to mi sie niedobrze robi! I jeszcze ta piosenka! Zenada! Smieszne jest slyszec z ust Milosza, ze ma swoje pomysly!
~Holy 7-11-2006 12:08
eh jacy oni wszyscy sa swieci....dlaczego wciaz i wciaz, kampania wyborcza polega na obrzucaniu blotem przeciwnikow....czekanie na potkniecia innych, szukania dziury w calym .....jest to juz tak daleko posunieta przesada, ze opadaja sily i zwyczajnie nie chce sie juz sledzic przedwyborczej wojny....
~Mieszkaniec J.G. 7-11-2006 12:32
Blokowanie jakie łączy Sajnoga z Prystromem to nic nowego dla naszego grodu. Od kilku sezonów Radny Z. Ładziński blokuje się z Lewicą. Raz jest bezpartyjny, raz partyjny, ale zawsze usłużny i pnący się do przodu.Tak to z blokowaniem. Kiedyś najlepiej blokowali hokeiści i to u nich podziwiałem.
~lexington 7-11-2006 16:40
Jedno wygral drugie przegral Dzis zapadlo orzeczenie ze w piatek i w najblizszych Nowinach ma zamiescic platne, na swoj koszt sprostowanie ze podal nieprawde odnosnie Obrebalskiego..... oj jak sie raz do sądu trafilo to ciągnie wilka do lasu...a za kazdym razem zwieksza sie szansa ze na dluzej;)
~lex 7-11-2006 18:10
Tenże Sąd na dzisiejszej rozprawie uznał, że Marek Obrębalski był w Grupie Trzymającej Władzę... nieprawdaż? hehehe
~haha 7-11-2006 18:29
kasia jak zwykle powiedziała co wiedziała:D
~do lex 7-11-2006 19:44
tak sie sklada ze widzialem popoludniu kopie postanowienia wiec nie kłam hehe no chyba ze to nie kłamstwo ale głupota a jesli tak to dobrze ze głupota nie boli bo bys umarł w wielkich mękach hehe;)
~milka 7-11-2006 21:16
ta tacy mieli być fe.....!
~Sedzia 7-11-2006 21:29
Powaga, sady w Jeleniej Gorze i Wroclawiu ustalily: 1. Ulotka Wspolnego Miasta jest prawdziwa 2. Robert Prystrom moze byc wiceprezydentem Jeleniej Gory 3. Eugeniusz Piotrowski byl dzialaczem partii politycznych 4. Marek Obrebalski wchodzi w sklad grupy trzymajacej wladze. Sztabom Piotrowskiego i Obrebalskiego gratulujemy wysokiego mniemania o sobie i swoich kandydatach.
~MUCA 7-11-2006 23:53
Prezydent Sajnog - czyli zarządzanie miastem z tylengo siedzenia przez Prystroma oszołoma...dziekuję bardzo. Ja głosuje na Kwaśnickiego - skromny, uczciwy, nie obrzuca nikogo błotem jak Prystrom, a Centrum Krus w Szklarskiej zarządzał bardzo sprawnie. A Nowiny są stronnicze!!!!!!
~projektant 8-11-2006 3:35
czyli swój swojego chron.. więc proszę, nalegam- niech zawiśnie reklama prywatnej opimii jeleniogórskiej na bilbordach, ..przecież to jest wojna o etaty..o nic więcej - i na kogo głosowąć? - Na Basie B. czy na Krzysia F., bo to chyba bez różnicy dla tych którym wolność pozwoli na picie, bicie itd.
~Pynio 8-11-2006 13:23
Szkoda mi Miłosza .Zadaje się z gosciem który mota w swoich zaznaniach podatkowch.Nużkami przebiera żeby się dostać do władzy i wykożystuje do tego Miłosza,bo sam niemoże.Mam nadzieje że nigdy nie zobacz Robusia P. w ratuszu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group