Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6542
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Matematyczny obóz u stóp Karkonoszy

Piątek, 3 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:17
Autor: TEJO
Przez tydzień będą rozwiązywali zadania i zastanawiali się nad grafami. W poniedziałek rusza szesnasta edycja Zimowej Szkoły Matematyki organizowana przez I Liceum Ogólnokształcące im. Żeromskiego.

Entuzjaści królowej nauk przekonują, że ten przedmiot jest na tyle interesujący, że można z nim spędzić siedem dni w ośrodku wypoczynkowym „Marcus” w Przesiece.

Podobno w takiej atmosferze nawet najtrudniejsze zagadnienia stają się ciekawe. Tym bardziej, że zajęcia prowadzą nie tylko nauczyciele, lecz także pracownicy i studenci Wydziału Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

W matematycznym obozie wezmą udział uczniowie nie tylko z Jeleniej Góry. Przyjadą też licealiści z Niemiec oraz z Wrocławia. Zajęcia będą tłumaczone na język niemiecki. Będzie też okazja do podszlifowania angielskiego, bo w tym języku rozegrane zostaną mecze matematyczne.

W czasie wolnym od łamigłówek ścisłe umysły będą spacerowały po górach. Ale zapewne i wówczas w głowach będą miały cyferki i grafy. I przeświadczenie, że matematyka, poza szkolnym wkuwaniem, do czegoś się przyda.
Może spośród uczestników w przyszłości wyłonią się nowe kadry pedagogiczne popularnego „Żeroma”?

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group