Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4064
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Matematyczna kadra czeka

Czwartek, 25 stycznia 2018, 12:25
Autor: Andrzej Charytoniuk/Politechnika Wrocławska
Polska: Matematyczna kadra czeka
Fot. Użyczone
Do końca stycznia potrwa pierwszy etap kwalifikacyjny do XV Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. Finały zaplanowano na maj, a ich zwycięzcy trafią do reprezentacji kraju i wystąpią na nieoficjalnych mistrzostwach świata w Paryżu.

Pierwsze dwa etapy kwalifikacyjne rozgrywane są on-line. Na oficjalnej stronie konkursu (http://gmil.pwr.edu.pl/) udostępnione zostały już zadania, jak również nowy regulamin rozgrywek. Gotowe rozwiązania należy przesyłać do 31 stycznia 2018 r. poprzez specjalny formularz. Najlepsi będą mogli wystartować w drugiej części eliminacyjnej (17 marca).

Rywalizację tradycyjnie podzielono na osiem kategorii: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i pomaturalnych, studenci, matematycy i informatycy oraz inne osoby dorosłe (niezależnie od wykształcenia czy wykonywanego zawodu).

Dwustopniowe eliminacje zakończą się finałem na Politechnice Wrocławskiej, który został zaplanowany na maj 2018 r. Od roku akademickiego 2015/2016 rywalizacja odbywa się pod patronatem Wydziału Matematyki. Przeprowadza je nowo wybrany Komitet Organizacyjny, którego przewodniczącym został dr Bartłomiej Dyda.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych i zawodowych wejdą w skład reprezentacji Polski, która pod koniec sierpnia pojedzie do Paryża na XXXII Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych.

Zawody, organizowane w stolicy Francji od 1987 r., nieoficjalnie nazywa się mistrzostwami świata. Polska reprezentacja uczestniczy w nich – z powodzeniem – od 1992 r. Tylko w 2015 r. nasi pasjonaci „królowej nauk” wywalczyli 12 medali, w tym sześć złotych, a rok później – dziewięć (po trzy złote, srebrne i brązowe).

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
369
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group