Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 3454
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Masz pomysł jak rozwijać pasje u dzieci? Weź udział w konkursie „Pracownia Talentów”

Środa, 13 lutego 2013, 8:14
Aktualizacja: 8:16
Autor: Org
Kraj: Masz pomysł jak rozwijać pasje u dzieci? Weź udział w konkursie „Pracownia Talentów”
Fot. Organizator
„Pracownia Talentów”, która wystartowała 11 lutego br., ma formułę konkursu grantowego dla instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Mogą one zdobyć środki na realizację projektów, ukierunkowanych na edukację pozaszkolną oraz rozwijanie pasji i talentów dzieci i młodzieży. Przewidziana pula nagród wynosi 250 tys. złotych i pozwoli na sfinansowanie około 50 projektów „Pracowni Talentów” w całym kraju.

„Pracownia Talentów” ma pomóc dofinansować zajęcia pozaszkolne dla młodych ludzi, organizowane przez placówki opiekuńczo-wychowawcze, kluby i domy kultury, kluby sportowe oraz organizacje działające w oparciu o założenia streetworkingu czy metodę harcerską.

– Chcemy, żeby „Pracownia Talentów” stała się programem, dzięki któremu lokalne, mniejsze organizacje pozarządowe, kluby czy inne placówki pomogą dzieciom i młodzieży rozwijać swoje pasje i uczyć się nowych, przydatnych kompetencji. To też odpowiedź na liczne prośby spływające do Fundacji, dotyczące możliwości wsparcia finansowego projektów społecznych w obszarze edukacji pozaszkolnej dzieci i młodzieży – mówi Beata Rożek, prezes Fundacji Tesco Dzieciom. - Liczymy na to, że zaaplikują do nas ludzie realizujący fantastyczne projekty dla dzieciaków, a my dołożymy wszelkich starań, żeby sprawiedliwie wyłonić najciekawsze z nich. Pomogą w tym jasne kryteria oceny oraz ujednolicone formy aplikacji dla wszystkich organizacji pozarządowych i instytucji publicznych - dodaje.

Granty, które można pozyskać w konkursie – od 3 tys. zł (projekt krótkoterminowy) do 7 tys. zł (projekt długoterminowy) – mają się przyczynić do wsparcia talentów młodych ludzi. Fotografia, gra na gitarze, koszykówka czy taniec to tylko kilka z szerokiej gamy pozaszkolnych aktywności. Na finansowanie mogą liczyć projekty będące odpowiedzią na indywidualne potrzeby dzieci i młodzieży. „Pracownia talentów” stawia na edukację na miarę potrzeb indywidualnych dzieciaków, ich społeczności lokalnych i wyzwań, przed jakimi przyjdzie im stanąć w przyszłości.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie formularza wniosku (dostępny na stronie internetowej Fundacji www.fundacjatesco.pl) oraz przesłanie go na wskazany adres e-mail. Termin złożenia aplikacji upływa 7 marca. Komisja konkursowa oceni wszystkie nadesłane aplikacje i przyzna środki na realizację tym, które otrzymają największą liczbę punktów. Laureatów konkursu poznamy początku kwietnia 2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1199
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group