Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2026
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Masowe przejścia na Dolnym Śląsku z Platformy do Palikota?

Wiadomości: Region
Czwartek, 31 maja 2012, 14:14
Aktualizacja: Piątek, 1 czerwca 2012, 7:27
Autor: bc
Fot. Archiwum
Dzisiaj (31 maja) Zarząd Okręgu Wrocławskiego Ruchu Palikota przekazał informację na konferencji prasowej, że szeregi tej formacji zamierza zasilić około 20. dotychczasowych członków Platformy Obywatelskiej. – Rozmawialiśmy z tymi ludźmi od dwóch miesięcy i wiem, że to ich przemyślana decyzja – powiedział nam szef wrocławskiego ZO Ruchu Palikota Henryk Stachel. – Pierwsze słyszę, to według mnie zagrywka pijarowska – skomentował wiceprzewodniczący dolnośląskiej PO Jerzy Pokój.

- W konferencji prasowej, którą zorganizowaliśmy dzisiaj we Wrocławiu uczestniczyły cztery osoby, które zadeklarowały przejście do nas. To przedstawiciele grupy członków PO, którzy podjęli taką decyzję - mówił Henryk Stachel. Jak duża to grupa? - Jeszcze nie wiem, dokładną liczbę będziemy mogli podać wówczas, kiedy otrzymamy od tych osób deklaracje - stwierdził przewodniczący Stachel. A jaki powód zmiany formacji? - Niemożność realizacji w Platformie własnych pomysłów i projektów - usłyszeliśmy.

Potwierdził to Marcin Jasianek, do dzisiaj wiceprzewodniczący Klubu PO Wrocław Fabryczna (złożył dzisiaj rezygnację z tej funkcji), który jest w grupie osób, które przechodzą do Ruchu Palikota. - Działałem w PO przez osiem lat, byłem członkiem władz krajowych. Powodem wystąpienia z Platformy było rozczarowanie. - To teraz partia targana wewnętrzyni sporami, bez pomysłu na reformy, które poprawią życie Polakom. To już nie jest Platforma Obywatelska, a platforma intersów - podkreślał.
Dodał, że osoby, które we Wrocławiu, tak jak on, wychodzą z Platformy chcą w ramach Ruchu Palikota założyć klub obywatelski. Stwierdził, że ta partia ma pomysły na poprawę sytuacji w kraju i pozwala rozwinąć skrzydła.

Od Grzegorza Kuneckiego, przewodniczącego Zarządu Regionu Jeleniogórsko-Legnickiego Ruchu Palikota dowiedzieliśmy się, że i tutaj są członkowie PO, którzy zamierzają zmienić partię. - Nie mam takich sygnałów z Jeleniej Góry, ale z Legnicy i okolic zgłosiła się do mnie grupa przedsiębiorców, związanych z PO, która chce przejść do nas i utworzyć swój środowiskowy klub gospodarczy w naszej strukturze. Jeśli będzie to 20 osób, wyrażę na to zgodę - stwierdził przewodniczący Kunecki.

A co na to wiceprzewodniczący dolnośląskiej PO Jerzy Pokój? - To jakiś absurd, przecież Ruch Palikota traci w sondażach, ostatnio o 8 proc., więc po co ludzie mieliby tam przechodzić. Według mnie, to raczej zagrywka pijarowska - odpowiedział. - Nie chce mi się w to wierzyć, ale w życiu różne rzeczy się zdarzają - dodał.

Komentarz Czytelnika:
- Jeśli to rzeczywiście się zdarzyło, to nie sądzę, żeby powodem zmiany formacji były różnice programowe obu partii, bo żadna z nich programu nie ma, chyba że go tak skrzętnie skrywa. Tu, moim zdaniem, chodzi o karierę polityczną. Ruch Palikota nie ma w swoich szeregach osobistości, więc łatwiej trafić na miejsca list wyborczych, które dadzą miejsce w Parlamencie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~bobek 31-05-2012 14:43
Cóż idioci będą już chyba zawsze tylko idiotami ....
~emerytka 31-05-2012 14:44
Czy tym ludziom już odbija ?Nie cierpię PO,ale zmieniać na Ruch Palikota to absurd.Myślałam ,że ludziom otwarły się oczy na p.Palikota.Dążenie do władzy odbiera logikę myślenia.tylko współczuć wypada!
~mmm 31-05-2012 14:53
Nic dziwnego. Z palikociarzy tacy socjaliści i lewicowcy jak z platformy konserwatyści i liberałowie. Widać, że dla jednych i drugich karierowiczów (mowa tu o PO i RP Palikota) zasady i idee to tylko pie*****e, na które łowią tępych wyborców. Poza tym jak rozmawiam z ludźmi, którzy kiedyś bronili i jednej i drugiej "ekipy", widzę jaka gorycz wylewa się z ich ust, bo nie potrafią przyznać publicznie, że zostali wykiwani. Ludzie! Ocknijcie się, włóżcie dumę w buty i nie głosujcie więcej na tych karierowiczów!
~lolo2 31-05-2012 14:57
platforma zawsze była platformą interesów kolesiów tuska, z tym , że przejście do palikota to jest jak z deszczu pod rynnę.
~ 31-05-2012 14:59
To będzie ,a raczej jest tak z PO idą do Ruchu Palikota, a tam nie ciekawie nawet P.Tymochowicz ostatnimi czasy o tym wspominał o Palikocie w kontekście,że go oszukał itd. Dalej jak już ci naiwni z PO przyjdą, to jak się zetkną z ta dyktaturą, to przejdą jak już przeszli niemal wszyscy w rejonie do SLD, a w SLD tez nie ciekawie, bo na miejscu rządzi stara gwardia, a młodzi to ludzie w przedziale 30/40, ci będą czekan na miano dorosłych pewnie do 60:) Także mają się z czego POwcy cieszyć:) Nie lepiej tak zrobić coś dla regiony w regionalnej inicjatwyie? Szczury opuszczają tonący statek...
~Granatnik 31-05-2012 15:19
Ohh faktycznie, wielka sensacja. Ten przeszedł tam, tamten tu... Ja sie spytam czytających, co to zmieni? dzięki temu będzie żyło nam się lepiej? Może by wreszcie te wszystkie darmozjady (wszystkie w sensie wszyscy politycy) wzięły się wreszcie za coś do czego zostali powołani, a nie tylko własną kieszeń napychać. Ponad 20 lat już tak napychają i napchać się nie mogą. Istna studnia bez dna ci nasi politycy. Aż się prosi o podrzucenie kilku szyszek (tj. granat ręczny F1) a państwo momentalnie oszczędza miliony.
~kiok 31-05-2012 16:38
"o jakiś absurd, przecież Ruch Palikota traci w sondażach, ostatnio o 8 proc., więc po co ludzie mieliby tam przechodzić." Typowe myślenie członka PO, żadnej idei, żadnych celów, tylko słupki poparcia..
~wbs 31-05-2012 17:42
Przechodzą jedni tu, drudzy tam, szukaja swego miejsca, gdzie by tu sie przyczaić i trocha nachapać. Brzydzę sie nimi.
~TYLKO PSL!!! 31-05-2012 17:51
Tylko PSL, tylko PSL, tylko PSL jest stabilny od 116 lat - tak trzymać koleżanki i koledzy!!!
~olo 31-05-2012 19:03
do emerytka, no no !!!! w kościółku gramatyki nie nauczają tylko z koszykiem latają, to moherom "otwarły" się portfele na wiadomy cel
~JG-Cieplice- 31-05-2012 19:08
a jedna nasza rodaczka latała latała ( SLD, Samoobrona ) a teraz lata wokół ruchu pali-kota ,taka nasza tradycja ,gdzie można się nachapać tam kierują swoje macki
~Kola 31-05-2012 19:14
Pisałem tysiąc razy. Tylko ruch obywatelski, żadnych partii. Wszystko dla naszego miasta. Partie to nieszczęście demokracji. Nie może tak być, że "wódz", decyduje; gdzie?, jak? i z kim?. Twórzcie struktury obywatelskie, ale nie w partiach.
~ 31-05-2012 19:16
do lolo2, no to nogi myj i wodę pij członkom PIS ,
~ 31-05-2012 19:28
Mam to gdzies, kto z kim i po co. Marzenia o pieknym i silnym kraju prysly wraz z nastaniem u wladzy PISu. Od tamtej pory juz tylko rownia pochyla do poglebianego dna. Zawiodlem sie na klamliwych karierowiczach ktorzy zmienili Polekow w mieso armatnie. Sami sobie za nirobstwo zrobili sielanke i ustanowili kolosalne apanaze urzadzajac sie po wtore pokolenie. Niestety dzis jestem 50+ i olewam to co ci zaklamancy wyprawiaja z gospodarka, ekonomia i ludzmi. H.. im w d. !
~poker 31-05-2012 19:40
Jeśli sie patrzy na PO poprzez zachowania i reakcje naszych radnych z PO jako mini model tej partii, to wywoływana niechęć spowoduje dalsze odejscia a przede wszystkim potężną przegraną w najblizszych wyborach
~ 31-05-2012 20:18
PO to jest już trup :)Ruch palikota szkoda gadac c to jest pełno tam spadochroniarzy
~@ 31-05-2012 21:04
Jakoś nigdy nie miałem zaufanie do farbowanych lisów, którzy zmieniają orientację polityczną jak rękawiczki. A "politycy"? Przeważnie miernota, szukająca ciepłego miejsca...
~Szukamprawdy 31-05-2012 21:14
Boże czy to Tusk, czy Kaczyński, czy Palikot to wszyscy jadą na tym samym wózku pchają się do koryta a przy tym nas OKRADAJĄ!!!!! Jeśli tych starych ludzi nie wyrzucimy z rządu dając szansę młodym to będziemy biedę dalej klepać {no chyba że będziemy kraść bo tylko tak w Polsce można się dorobić lub utrzymać rodzinę przy życiu w złych sytuacjach.}}} ale co najgorsza będą nas OKRADAĆ!!!!! Mamy urodzajne pola które lezą ugorem a w afryce umiera miliony ludzi z braku jedzenia. Ale nie najważniejszy jest poroniony unijny system.... Jestem za otwartą granicą w Unii ale przeciw za ten system który dużo zawiera błędów na korzyść bogatych.....
~ 31-05-2012 21:19
skoro L.Wałęsa mówi o pałowaniu ludzi, skoro Kaczyński przewa językiem nienawiści frustracji i zacietrzewienia, skoro PO jest zajęte trasferem ostatnich dochodowych przedsiębiorstw w Polsce, skoro SLD wyciąga trupy z szafy typu Miller, PSL jest zajęte pilnowaniem stołków i PSP i OSP, Palikot zajęty mniejszościami seksualnymi i marichuaną, to nie dziwi nic... 3 miliony Polków poza granicami kraju tzw. nieudaczników, 2 mln nieudaczników bezrobotnych, ------ TO NIE DZIWCIE SIĘ ŻE MAM 40 LAT I TAK JAK KOLEGA Z 19:28 FINAŁ MAM TEN SAM, trzymajcie się mocno wichura i dramat dopiero nadchodzi
~thx1138 31-05-2012 22:43
RUCH PALIKMIOTA TO KOŃ TROJAŃSKI tUSKA, złodzieje z po wiedzą że naród ma ich dość to się powoli po kawałeczku przenoszą do innej partii bo liczą na poparcie ćpunów (a kolejny raz sfałszować wybory się boją) a tak na prawdę będzie to wilk w owczej skórze
~Jeloneczka 31-05-2012 23:15
Paranoja jeleniogórska zatacza niebezpieczne kręgi @@ Wyznawcom Palikota życzę rychłego marnego końca... dla naszego dobra :/
~ 1-06-2012 9:38
Partie są jak mafie!!! a demokracja jak wyzysk, solodarnośc jest tylko pustym sloganem, obecnie człowiek człowiekowi wilkiem i to w taki stopniu jakim nie było za komuny!!!! Ruch Palikota to tacy sami oszuści jak ci inni, nigdy na nich nie zagłosuje, jeśli już mam glosować to na kogoś bezpartyjnego etc.
~sqandal5 1-06-2012 10:19
i oni nazywają się plitykami , kazdy kto zmienia partie to tylko takie male < nico > które patrzy aby gdzies sie zalapać obojętnie czy to będzie palikot czy inny i hienny ( sorry ) gorzej niz cmentarne
~Obywatel 1-06-2012 10:38
Ten cytowany komentarz zamieszczony w artykule jest zupełnie zbędny i tendencyjnie napisany bo nie każdy jest zachłanny na władzę która daje pieniądze, niektórzy chcą naprawdę coś zmienić i dogonić europejski standard życia dla milionów polaków.
~Dinko 1-06-2012 11:07
Ruch i PO ruchu wszyscy nic nie warci nie ma kogo wybierać tylko ciągnie ich do koryta
~Mini Operatorek PiSiorek 1-06-2012 18:06
Słuchaj no ty sqandalu sto trzydziesty piąty, powiedz mi może, czy jakbyś ty żył i tworzył na terenie Rzeszy Niemieckiej, jakoś tak niedaleko przed wojną, a może trochę więcej, i byłbyś wówczas gorącym zwolennikiem ichniejszej partii narodowosocjalistycznej, to czy również pozostałbyś jej orędownikiem po wybuchu wojny, gdy okazało się, jakimi b...kami są włodarze tej partii?? Wiem, że pytanie trudne z uwagi na złożoność zdania, ale jeśli sobie poradzisz, to nie zrobię z ciebie sqandala szóstego:-)
~sqandal5 2-06-2012 9:10
...do opera-mini.net ... myśle ze pani jest zwoleńiczką Pisu ( ale to tak na marginesie) moje zdanie jest takie NIGDY nie nalezec do żadnej partii.Poprostu nie nadaje sie na polityka ( jestem zbyt udciwy) i mam w nosie jakie są partie i kto rządzi . MA być dobrze w kraju w ktorym żyje i basta! wybrali Ich nie rządzą ( bo na wybory to ja też nie chodze ) poprostu olewam , jestem < Ponad To > A żyć i tworzyć w Rzeszy niemieckiej to już pzesadziłaś kochanie
~ 2-06-2012 14:10
Partie są jak mafie i naiwny jest ten kto myśli,że system zwany polską jest do jego obsługi dla jego dobra. Trzeba żyć swoim życiem i już. Nigdy już nie zagłosuje na żadnego partyjniaka! Obecny prezydent jg, to on już chyba wie jak ludzie go tu lubią teraz czyści do zera co może dla swojego profitu bo i PO ma czas policzony tyle w temacie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group