Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 16095
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Marzena Machałek odpiera zarzuty

Czwartek, 21 lutego 2019, 15:09
Aktualizacja: Sobota, 23 lutego 2019, 6:17
Autor: Przemek Kaczałko
Polska: Marzena Machałek odpiera zarzuty
Fot. Przemek Kaczałko
W ostatnim czasie w ogólnopolskich mediach pojawiły się publikacje o powiązaniu Marzeny Machałek (PiS) z osobami z Bogatyni, które zostały zatrzymane w związku z "aferą śmieciową". Posłanka, a jednocześnie wiceminister edukacji stanowczo odpiera zarzuty i przestrzega przed pomówieniami na jej temat.

Lokalni działacze PiS z Dolnego Śląska mieli zarabiać lewe miliony na śmieciach. Jednym z nich jest aresztowany w piątek 15 lutego Sławomir Z. (42 l.), były szef zgorzeleckich struktur Prawa i Sprawiedliwości. A patronką jego błyskotliwej kariery przez lata była wiceminister edukacji Marzena Machałek - pisał na swoim portalu Fakt (pełny artykuł na stronie: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/marzena-machalek-patronka-smieciowej-osmiornicy/9m71r0h?utm_source=_viasg_fakt&utm_medium=direct&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Do medialnych spekulacji odniosła się wiceminister edukacji Marzena Machałek - prezentujemy jej oświadczenie w całości:

W związku z publikacjami prasowymi, w których bezpodstawnie łączy się mnie z potencjalnymi nieprawidłowościami związanymi z gospodarką odpadami na terenie Gminy Bogatynia na Dolnym Śląsku, oświadczam, co następuje:

„Wiązanie mnie z potencjalnymi nieprawidłowościami związanymi z gospodarką odpadami na terenie Gminy Bogatynia na Dolnym Śląsku jest insynuacją i daleko idącym nadużyciem - podważającym moją wiarygodność w oczach opinii publicznej. Użyte w publikacjach sformułowania mają ewidentnie kłamliwy charakter. Są naruszeniem mojej godności i dobrego imienia. Stanowią rażące uchybienie zasadom etyki dziennikarskiej.

Biorąc pod uwagę powyższe informuję, iż podejmę wszelkie kroki prawne - w tym skierowanie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa z art. 226 § 1 Kodeksu karnego tj. znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz wniesienie powództwa o ochronę dóbr osobistych tj. art. 24 § 1 i 2 Kodeksu cywilnego - w stosunku do wszelkich osób i podmiotów, które dopuściły się lub dopuszczą się podania nieprawdziwych, naruszających moje dobra osobiste, informacji w ww. kontekście.”

Marzena Machałek

Twoja reakcja na artykuł?

28
29%
Cieszy
2
2%
Hahaha
3
3%
Nudzi
3
3%
Smuci
14
15%
Złości
45
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group