Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 12241
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marzena Machałek o programie PiS

Wtorek, 10 września 2019, 14:26
Aktualizacja: Środa, 11 września 2019, 13:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Marzena Machałek o programie PiS
Fot. Przemek Kaczałko
Wiceminister edukacji Marzena Machałek zwołała na dzisiaj (10.09) konferencję prasową, aby za pośrednictwem lokalnych mediów przybliżyć założenia programowe Prawa i Sprawiedliwości, w związku ze zbliżającymi się wyborami do krajowego parlamentu.
W Lublinie odbyła się bardzo ważna konwencja PiS - ona była imponująca nie tylko dlatego, że było dużo ludzi i wielki entuzjazm, ale również dlatego, że nasi liderzy przedstawili bardzo konkretny program nazywany "hat-trickiem Kaczyńskiego" - mówiła na wstępie Marzena Machałek.

Wśród punktów programowych polityk wymieniała podniesienie płacy minimalnej - do końca 2020 roku ma to być 3 tys. zł, a do końca 2023 r. aż 4 tys. zł. Była też mowa o "podwójnej trzynastce" dla emerytów w 2021 roku (w 2020 r. politycy deklarują podobnie jak w tym roku, jedną "trzynastkę").

Obiecujemy również to, na co czekają wszyscy rolnicy, czyli równe dopłaty do rolnictwa - to będzie wykonane - zapewnia kandydatka numer 3 na liście PiS do Sejmu.

Marzena Machałek przypomina również, że 4 lata temu przeciwnicy polityczni PiS-u mówili, że na programy proponowane przez partię Jarosława Kaczyńskiego "pieniędzy nie ma i nie będzie".

Okazało się, że pieniądze się znalazły, a nawet jest ich więcej. Przywróciliśmy niższy wiek emerytalny, podnieśliśmy płacę minimalną, mamy jeden z największych wzrostów gospodarczych w Unii Europejskiej, realizujemy programy społeczne - Polska się rozwija - mówiła wiceminister, która odniosła się również do kwestii edukacji, o czym więcej w kolejnym artykule.

Posłanka PiS wspomniała również, że w najbliższą sobotę w Legnicy odbędzie się regionalna konwencja programowa, na której pojawi się prezes Jarosław Kaczyński. Jak deklaruje, będzie się starała, aby szef Prawa i Sprawiedliwości odwiedził również Jelenią Górę, ale jeszcze większe szanse są na przyjazd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzeja Dudy.

Będę namawiać prezesa, żeby przyjechał do Jeleniej Góry, ale będę też namawiać prezydenta Andrzeja Dudę, aby w najbliższym czasie przyjechał - dodała M. Machałek, która w prognozie wyborczej wierzy, że 6 mandatów w okręgu nr 1 jest w zasięgu jej komitetu, ale liczy, że będzie ich 7.

Twoja reakcja na artykuł?

30
48%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
4
6%
Złości
25
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group