Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5220
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Marzena Machałek o Polskim Ładzie

Poniedziałek, 28 czerwca 2021, 9:15
Autor: WAC
Region: Marzena Machałek o Polskim Ładzie
Fot. WAC
W ostatnią sobotę (26.06) wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek była gościem odbywającego się w Bukowcu XII. Festiwalu Zespołów Ludowych i Folklorystycznych. Podczas swego pobytu posłanka PiS – u spotykała się z uczestnikami imprezy i przy okazji promowała ostatni sztandarowy projekt rządu, czyli Polski Ład.

Polski Ład to nowy program społeczno-gospodarczy rządu Prawa i Sprawiedliwości, który został ogłoszony w maju bieżącego roku. Składa się z 10 obszarów dotyczących najważniejszych aspektów w życiu Polaków. To: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska-nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Polski Ład w założeniu ma być sposobem na szybki powrót polskiej gospodarki na ścieżkę wzrostu, poprzez wprowadzenie kompleksowych zmian, które obejmą nowe zasady rozwoju gospodarki i finansów publicznych, zapewnią ulgi dla przedsiębiorców, wskażą rozwiązanie dla problemów ochrony zdrowia, pozwolą na utrzymanie niskiego bezrobocia, zapewnią wsparcie rodziny i podreperowanie jej budżetu oraz zagwarantują dalszą digitalizację usług publicznych. Program dotyczy także między innymi: edukacji, propozycji dla młodych i seniorów, rolnictwa, ochrony klimatu, rozwoju energetyki i kultury.

Główne założenia Polskiego Ładu są bardzo istotne z punktu widzenia wyjścia gospodarczego po pandemii - mówi M. Machałek. - Po tym traumatycznym okresie, który dotknął gospodarkę, edukację, służbę zdrowia i inne dziedziny życia. W tym programie są także istotne propozycje dla polskiej wsi, dla rolników. Są to między innymi emerytura gospodarcza, odbiurokratyzowanie procesu handlu detalicznego oraz większe zwroty z akcyzy za paliwo rolnicze. Ale Polski Ład to też edukacja od dzieci i dla ludzi dorosłych. My wierzymy w to, że to bardzo ważny obszar. Chodzi też o to, aby uruchomić energię i aktywność Polaków. Mają oni aspiracje i ambicje, a my wierzymy, że Polski Ład pozwoli im te ambicje zrealizować.

Twoja reakcja na artykuł?

8
18%
Cieszy
5
11%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
17
38%
Złości
13
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group