Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10217
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Marzena Machałek – nie mówię „nie”

Wtorek, 16 lutego 2010, 14:43
Aktualizacja: Środa, 17 lutego 2010, 8:03
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Marzena Machałek – nie mówię „nie”
Marzena Machałek – honorowa jeleniogórzanka. Czy jesienią będzie rywalką Marka Obrębalskiego w starciu o prezydenturę Jeleniej Góry?
Fot. TEJO
Czy posłanka Prawa i Sprawiedliwości wystartuje w wyborach na prezydenta Jeleniej Góry? Parlamentarzystka – mimo propozycji i zachęt – jeszcze decyzji nie podjęła, chociaż starania się o fotel szefa stolicy Karkonoszy nie wyklucza.

Marzena Machałek, obecnie posłanka Prawa i Sprawiedliwości z Kamiennej Góry – z wykształcenia jest filologiem i pracowała jako nauczycielka języka polskiego. Była wiceburmistrzem swojego rodzinnego miasta w latach 1998 – 2002, do roku 2006 była kamiennogórską radną.

Do Sejmu dostała się z listy PiS w ostatnich wyborach w 2007 roku, wcześniej pełniąc funkcję wicekurator dolnośląskiej. W grudniu ubiegłego roku – na wniosek Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych – Rada Miejska Jeleniej Góry przyznała posłance tytuł Honorowego Obywatela naszego miasta. Parlamentarzystka czujnie monitoruje sprawy regionu, najbardziej aktywna jest w temacie kolejnictwa.

A co pani poseł mówi na temat kandydowania na prezydenta Jeleniej Góry?
- Nigdy wcześniej nie zastanawiałam się nad kandydowaniem na prezydenta Jeleniej Góry, jednak w związku z licznymi sugestiami i propozycjami z różnych stron rozważam taką możliwość. Wiem, że w takiej roli chętnie widziałyby mnie władze mojej partii. Nie podjęłam jeszcze decyzji ani na „tak”, ani na „nie”. Mam jeszcze sporo czasu na podjęcie decyzji w tym temacie – powiedziała nam dzisiaj w rozmowie telefonicznej posłanka Marzena Machałek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group