Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5315
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Martwy noworodek znaleziony w śmietniku

Środa, 22 października 2008, 10:18
Aktualizacja: 10:31
Autor: TEJO
REGION: Martwy noworodek znaleziony w śmietniku
Fot. Archiwum
Urodzoną w siódmym miesiącu dziewczynkę znalazł wczoraj policjant w koszu na śmieci. Dziecko nie żyło, ale – po urodzeniu – oddychało normalnie. 27–letnia matka, która wyrzuciła noworodka, jest w szoku.

Do makabrycznego zdarzenia doszło w Bogatyni. Dziecko było zawinięte w folię i ścierki. Zostało znalezione w kuble na jednym z dużych bogatyńskich osiedli – poinformowało Polskie Radio Wrocław.

Sekcja zwłok noworodka wykazała, że – kiedy przyszedł na świat – na pewno oddychał. Nie wiadomo jednak, czy był w stanie samodzielnie przeżyć. Ustalą to biegli. Spróbują także odpowiedzieć na pytania, czy dziewczynka przeżyłaby, gdyby pozostała w szpitalu.

Ustalono kobietę, matkę dziecka, która najpewniej wyrzuciła je po porodzie do śmieci. Kobieta z objawami poporodowymi zgłosiła się do jednego z lekarzy. Ma 27 lat i jest w szoku. Nie można było jej przesłuchać. Została hospitalizowana. – Przesłuchiwane były osoby, które mieszkały wspólnie z matką porzuconego noworodka – doniosła rozgłośnia.

A policja ustala szczegóły i okoliczności zdarzenia. Jeśli potwierdzą się zarzuty, matce dziecka grozi kara do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group