Niedziela, 28 czerwca
35°C Jelenia Góra
reklamy

Martwe ryby w stawie podgórzyńskim [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 1 min czytania

O śniętych rybach zalegających w jednym ze stawów podgórzyńskich poinformował naszą redakcję pan Krzysztof.

reklamy

- Kilka dni temu wracając do Cieplic z Zamku Księcia Henryka, w śluzie między stawami podgórzyńskimi zauważyłem zdechłe ryby – mówi pan Krzysztof. - Większość to małe sztuki, było też kilka dużych. Ryby zdaje się ktoś odławia i zostawia na brzegu. Kilka metrów dalej od śluzy leżały zwłoki czapli siwej lub innego dużego ptaka, który mógł się zatruć tymi rybami. W Marczycach przechodziłem obok stacji uzdatniania wody, lub małej oczyszczalni wody przy której bardzo śmierdziało. Być może trują wodę w strumieniu i stawach – kończy nasz Czytelnik.rn rn- Skontaktowaliśmy się z właścicielem stawów i obecnie trwa ustalanie przyczyn śnięcia ryb – mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Wstępnie jednak należy wykluczyć, aby w tym przypadku doszło do zatrucia środkami chemicznymi. Być może ryby padły ze względu na zbyt małą ilość tlenu w wodzie – dodaje Tomasz Szewczyk.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka