Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 4495
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marszałkowski gest dla lokalnego sportu

Wtorek, 2 czerwca 2009, 17:01
Aktualizacja: Czwartek, 4 czerwca 2009, 13:00
Autor: ahawer
Jelenia Góra: Marszałkowski gest dla lokalnego sportu
Fot. Tejo
Aż 40 procent środków przeznaczonych przez Urząd Marszałkowski na dolnośląski sport trafiło do klubów okręgu jeleniogórskiego.

W wojewódzkim programie rozwoju bazy sportowej odpadło wiele innych wniosków ze względów formalnych, ale nasz region wypadł najlepiej, kluby złożyły poprawne wnioski. – mówiła radna Elżbieta Zakrzewska, przewodnicząca Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu Sejmiku Dolnośląskiego.

Nadrzędnym celem tego programu jest takie wspomaganie finansowe i organizacyjne rozwoju bazy sportowej, aby możliwe było osiągnięcie modelowego, równomiernego rozłożenia obiektów sportowych na terenie całego kraju umożliwiającego udział w powszechnej kulturze fizycznej możliwie największej części polskiego społeczeństwa oraz przygotowanie bazy na potrzeby sportu wyczynowego, pozwalającej na uzyskanie przez Polskę wysokiego miejsca w klasyfikacji międzynarodowej.

Najważniejszą decyzją, jako podjęto w ostatnim czasie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jest przeznaczenie środków ( 3 mln 300 tyś.) na rozbudowę strzelnicy i ośrodka narciarskiego w Jakuszycach.
Przyznano także środki na dofinansowanie imprez, łącznie 38 tysięcy złotych dla jeleniogórskich klubów. Najwięcej otrzymali: Automobilklub Karkonoski na organizację kolejnego Rajdu Karkonoskiego.

Karpacz wzbogaci się o dwie, nowoczesne hale sportowe. Jedna powstanie przy Zespole Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego, druga przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum.
Nowe sale sportowe powstaną w Gryfowie, Wojcieszowie i Mirsku współfinansowane z pieniędzy Totalizatora Sportowego.

Na konkursie na poprawę bazy sportowej skorzystały trzy kluby piłkarskie: Lotnik Jeżów Sudecki, który otrzymał ponad 28 tysięcy na poprawienie płyty boiska, Olimpia Kowary 30 tysięcy na remont boiska i poprawę zaplecza stadionu oraz Piast Zawidów ponad 32 tysiące na poprawę płyty boiska.
Poza tym kluby: „Śnieżka” Karpacz na remont toru saneczkowego, klub kajakowy Kwisa w Leśnej na remont obiektów przy boisku do konkurencji kajak polo.

Elżbieta Zakrzewska opowiadała zgromadzonym także o programie wspierania wojewódzkich, wieloletnich programów rozwoju bazy sportowej, Moje Boisko 2012, czyli program budowy boisk wielofunkcyjnych dla dzieci i młodzieży oraz program Blisko Boisko, dla którego obecnie ministerstwo sportu i turystyki przygotowuje nowe założenia na rok 2009. I tu dobra wiadomość, powstaną w naszym rejonie kolejne boiska! M.in. w Janowicach Wielkich, Podgórzynie, Wojcieszycach, Kowarach, Szklarskiej – Porębie, Piechowicach oraz drugie boisko w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1157
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group