Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2798
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Marszałek Sejmu i władze województwa: z gospodarską wizytą w Cieplicach

Poniedziałek, 16 maja 2011, 16:17
Aktualizacja: Wtorek, 17 maja 2011, 7:49
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Marszałek Sejmu i władze województwa: z gospodarską wizytą w Cieplicach
Fot. TEJO
Grzegorz Schetyna, marszałek Sejmu RP, Marek Skorupa, wojewoda dolnośląski, Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego oraz Jerzy Łużniak z zarządu województwa zwiedzali dziś – oprowadzani przez władze miasta z prezydentem Marcinem Zawiłą na czele – część inwestycji w Cieplicach.

O wizycie jednego z najważniejszych działaczy Platformy Obywatelskiej wraz z pozostałymi VIP-ami urzędnicy dowiedzieli się dziś. Do końca nie było wiadomo, gdzie odbędzie się konferencja z udziałem gości. Pierwotnie miał być to Teatr Zdrojowy, ale – w końcu - zdecydowano, że briefing odbędzie się na placu budowy Term Cieplickich Dolnośląskiego Centrum Rekreacji.

Tam też na marszałka Sejmu RP, któremu – prócz wymienionych wyżej – towarzyszył europoseł Piotr Borys, czekali samorządowcy jeleniogórscy: Marcin Zawiła z zastępcami (Zofią Czernow i Hubertem Papajem), przewodniczący rady miasta Jerzy Lenard, prezes zarządu dzielnicy Cieplice Robert Futerhendler oraz radny Piotr Miedziński. Byli też urzędnicy odpowiedzialni za przebieg inwestycji, a także jej wykonawcy.

Najważniejszy gość dotarł na miejsce po godz. 14. Marcin Zawiła, prezydent miasta, pokazał Grzegorzowi Schetynie plac budowy Aquaparku, gdzie aktualnie prowadzone są wykopy pod fundamenty całego obiektu. Na podstawie wizualizacji zaprezentował wygląd obiektu po ukończeniu robót (listopad 2011). Powiedział też, że Jeleniej Górze długo przyszło czekać na taki kompleks. Dodał także, że po zakończeniu budowy Term Cieplickich z ideą „rekreacyjną” tego miejsca w połączeniu z Parkiem Zdrojowym, dysonansem będzie obecność zakładów PMPoland. – Nie w najbliższej przyszłości, ale w dalszej perspektywie rozważamy przeniesienie tej fabryki do strefy przemysłowej - uzupełnił szef miasta.

– Dziękuję poprzedniemu prezydentowi (Markowi Obrębalskiemu – RED), że przeforsował tę koncepcję i dziękuję Jerzemu Łużniakowi, że tak często o termach przypominał – usłyszeliśmy od Grzegorza Schetyny. – Dziękujemy za już i prosimy o jeszcze – rzekł Marcin Zawiła wręczając gościowi „porządne” pióro, którym mógłby podpisywać kolejne umowy oraz teczkę z następnymi projektami. G. Schetyna dał do zrozumienia, że teraz o europejskie pieniądze już „tak łatwo” nie będzie, ale postara się „dbać o region”.

W dalszej części spotkania G. Schetyna pytany o kandydatów PO w jesiennych wyborach parlamentarnych, powiedział, że jeszcze nie ustalono „pewnej” listy, która będzie znana po niedzieli, na kiedy zaplanowano konwencję Platformy Obywatelskiej. Marszałek Sejmu potwierdził, że pewne jest jego pierwsze miejsce na liście w okręgu jeleniogórsko-legnickim. Czwartą lokatę dostanie Zofia Czernow, a z 10. miejsca wystartuje Jerzy Łużniak.

Później goście wraz z gospodarzami przeszli przez rewitalizowany Park Zdrojowy do Teatru Zdrojowego. W zabytkowym budynku kończą się właśnie prace remontowo-modernizacyjne, dzięki którym jeleniogórska placówka, w której działa Zdrojowy Teatr Animacji, będzie jedną z najnowocześniejszych w tej „klasie” (szerzej o tym – w jutrzejszych doniesieniach).

Prezydent Marcin zawiła tłumaczył gościom, że wszystkie inwestycje w Cieplicach, a także przyszłościowe działania w Sobieszowie i Jagniątkowie, mają ożywić te części miasta i przyciągnąć tu jak najwięcej turystów. Ci z kolei mają być motorem poprawy sytuacji zapomnianych, choć bardzo atrakcyjnych, części stolicy Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group