Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7199
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marsz dla Szlachetnej Paczki, także w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 17 listopada 2013, 8:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 listopada 2013, 7:35
Autor: SJM all–ternatywa
Fot. SJM all–ternatywa
Wczoraj (16.11.) z Placu Ratuszowego ruszył marsz promujący projekt Szlachetnej Paczki. Celem było nagłośnienie otwarcia internetowej Bazy Rodzin (na www.szlachetnapaczka.pl). Od tej chwili darczyńcy mogą wybierać rodzinę, której chcą pomóc. Do akcji może dołączyć każdy.

- W Jeleniej Górze mamy 12 rodzin oczekujących na pomoc i chcemy aby jak najwięcej osób i potencjalnych darczyńców dowiedziało się o tym – podkreślała Katarzyna Pruś ze Stowarzyszenia Jeleniogórskiej Młodzieży all-ternatywa, która zorganizowała marsz w naszym mieście.

W całej Polsce przez najbliższe trzy tygodnie będą poszukiwani darczyńcy - ludzie którzy chcą mądrze pomagać rodzinom w potrzebie ze swojego otoczenia.
Od wczoraj na stronie internetowej Szlachetnej Paczki ruszyła baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy może wybrać jedną z nich i specjalnie przygotować dla niej wyjątkową paczkę. Projekt można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto lub wysłanie charytatywnego SMS-a o treści PACZKA pod nr 75465 (5 zł + VAT).

Akcja obejmie w tym roku ponad 14 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. W ponad 500 miejscach w Polsce wolontariusze spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą oraz skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

Hasło tegorocznej kampanii to „Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska”. - Jednoczymy Polaków, którzy chcą mądrze pomagać, bez względu na podziały i różnice. Chcemy inspirować ludzi do walki z biedą i trudnościami oraz dawać im impuls do zmian. Zależy nam na Polsce, w której ludzie wstają z kolan i chcą wygrywać swoje życie – mówią organizatorzy.

Szlachetna Paczka w ubiegłych latach dotarła już do 249 835 osób w potrzebie – ludzi starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

- Marzę o Polsce, w której Szlachetna Paczka nie jest już potrzebna, o Polsce, w której kiedy ktoś spotyka człowieka w potrzebie mówi: mogę ci pomóc – podkreśla ksiądz Jacek Stryczek.

Co wydarzy się w Kampanii Szlachetnej Paczki?

16 listopada – 6 grudnia: przygotowanie paczek przez gwiazdy. Wstępnie swój udział potwierdzili: para prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, Mariusz Czerkawski, Krzysztof Diablo Włodarczyk, Jerzy Dudek, Trio z Borussi Dortmund – Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, aktorzy seriali: M jak Miłość, Ojciec Mateusz, Klan, redakcje mediów.

7 i 8 grudnia: finał Szlachetnej Paczki – weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się ponad 300 tys. Polaków - darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć odwiedzając magazyny Szlachetnej Paczki w ponad 500 rejonach w Polsce. Relacje z finału z całej Polski będzie można śledzić w TVP i na antenie radia RMF.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Szlachetnej Paczki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~ 17-11-2013 13:28
Garstka ludzi chce poświęcić swój czas pomocy innym. Jakie to przykre. Dlaczego tam nie idą tysiące?
~vvv 17-11-2013 13:34
Bardzo przykre, na tyle tysięcy osób w jeleniej.....
~Katarzyna 17-11-2013 14:34
Marsz zorganizowany został przez wszystkich wolontariuszy pod opieką jeleniogórskiego lidera Mateusza Żuchowskiego :)
~LOL77 17-11-2013 14:59
10 osób na krzyż, tłumy ;)
~ 17-11-2013 15:25
A KTO doprowadził do takiej biedy??? PO przestępcza partia zorganizowanych złodzieji.....
~dictus 17-11-2013 19:28
Dlaczego nie idzie więcej ludzi? Bo większość potrzebuje takiej pomocy. Ot rządy POpaprańców...
~AnonimGall 17-11-2013 21:56
Szlachetna sprawa... przykry widok... A może to złe miłego początki... oby...
~ 17-11-2013 22:36
DOLNOŚLĄZAK. Wiedza niektórych komentujących jest żenująca. W szczególności w odniesieniu do Platformy Obywatelskiej, która - w opinii komentujących - jest odpowiedzialna za wszelkie zło w naszym kraju. Garstka "All-ternatywnej" młodzieży dostrzegła to i jawi się jako wolontariusze altruiści organizujący "szlachetną paczkę". Niedoinformowanych informuję, że"Allternatywni" postrzegani są jako młodzieżowa przybudówka PO-partii, powstała z woli i inicjatywy aktywisty PO-partii, zwanego magistrackim dialogiem społecznym, przy wsparciu magistrackiego od oświaty.
~AniminGall 17-11-2013 23:05
@Dolnoślązak nie mąć w głowie młodzieży... ;/ http://www.szlachetnapaczka.pl/o-projekcie
~AniminGall 18-11-2013 0:20
A zbyt leniwym, co im się nie chce czytać, to podpowiem, że sa to młodzi aktywisci pisowscy, którzy w przyszłości, gdy POgonimy cwaniaków, będą wraz z partią rządzącą dzielić tutejsze stołki. Więc lepiej więcej szacunku @Dolnoślązaku !
~... 18-11-2013 12:18
Wolontariusze robią to z serca a nie z pobudek politycznych!!
~kik 18-11-2013 17:55
a ciekawe kto stoi pod biedronka i zuli albo kto nie chce pojsc do pracy i od takich dzieci wymagac ciekawe kto? hmmm
~ 18-11-2013 21:30
Ad.~ AniminGall. Czyżby III Sektor brał sprawy w swoje ręce. Sektor doktrynalnie skażony ekonomią społeczną, zwaną ironicznie "słodkim cukrem". Niewykluczone, że do takiej paranoi dojdzie i zwolennicy "słodkiego cukru" będą dzielić stołki, wszak elektorat krajowy konsekwentnie się przekształca i zasila grono lemingów. A emigranci zajęci są konkretną pracą za konkretne pieniądze i myślą o przyszłej emeryturze, finansowanej nie przez ZUS. Mnie stołki już nie interesują. Nawet te dzielone przez współczesnych wolontariuszy. Skorzystałem obficie z dobrodziejstw minionej epoki. DOLNOŚLĄZAK

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group