Piątek, 23 lutego
Imieniny: Damiana, Izabeli
Czytających: 8651
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marsz dla Szlachetnej Paczki, także w Jeleniej Górze

Niedziela, 17 listopada 2013, 8:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 listopada 2013, 7:35
Autor: SJM all–ternatywa
Jelenia Góra: Marsz dla Szlachetnej Paczki, także w Jeleniej Górze
Fot. SJM all–ternatywa
Wczoraj (16.11.) z Placu Ratuszowego ruszył marsz promujący projekt Szlachetnej Paczki. Celem było nagłośnienie otwarcia internetowej Bazy Rodzin (na www.szlachetnapaczka.pl). Od tej chwili darczyńcy mogą wybierać rodzinę, której chcą pomóc. Do akcji może dołączyć każdy.

- W Jeleniej Górze mamy 12 rodzin oczekujących na pomoc i chcemy aby jak najwięcej osób i potencjalnych darczyńców dowiedziało się o tym – podkreślała Katarzyna Pruś ze Stowarzyszenia Jeleniogórskiej Młodzieży all-ternatywa, która zorganizowała marsz w naszym mieście.

W całej Polsce przez najbliższe trzy tygodnie będą poszukiwani darczyńcy - ludzie którzy chcą mądrze pomagać rodzinom w potrzebie ze swojego otoczenia.
Od wczoraj na stronie internetowej Szlachetnej Paczki ruszyła baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy może wybrać jedną z nich i specjalnie przygotować dla niej wyjątkową paczkę. Projekt można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto lub wysłanie charytatywnego SMS-a o treści PACZKA pod nr 75465 (5 zł + VAT).

Akcja obejmie w tym roku ponad 14 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. W ponad 500 miejscach w Polsce wolontariusze spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą oraz skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

Hasło tegorocznej kampanii to „Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska”. - Jednoczymy Polaków, którzy chcą mądrze pomagać, bez względu na podziały i różnice. Chcemy inspirować ludzi do walki z biedą i trudnościami oraz dawać im impuls do zmian. Zależy nam na Polsce, w której ludzie wstają z kolan i chcą wygrywać swoje życie – mówią organizatorzy.

Szlachetna Paczka w ubiegłych latach dotarła już do 249 835 osób w potrzebie – ludzi starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

- Marzę o Polsce, w której Szlachetna Paczka nie jest już potrzebna, o Polsce, w której kiedy ktoś spotyka człowieka w potrzebie mówi: mogę ci pomóc – podkreśla ksiądz Jacek Stryczek.

Co wydarzy się w Kampanii Szlachetnej Paczki?

16 listopada – 6 grudnia: przygotowanie paczek przez gwiazdy. Wstępnie swój udział potwierdzili: para prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, Mariusz Czerkawski, Krzysztof Diablo Włodarczyk, Jerzy Dudek, Trio z Borussi Dortmund – Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, aktorzy seriali: M jak Miłość, Ojciec Mateusz, Klan, redakcje mediów.

7 i 8 grudnia: finał Szlachetnej Paczki – weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się ponad 300 tys. Polaków - darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć odwiedzając magazyny Szlachetnej Paczki w ponad 500 rejonach w Polsce. Relacje z finału z całej Polski będzie można śledzić w TVP i na antenie radia RMF.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Szlachetnej Paczki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1393
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Kultura
Otwarcie wystawy o saniach rogatych
 
Kultura
Pułapka na myszy
 
112
Mercedesem w busa
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group