Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 2980
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marnotrawstwo? Nie, przegląd lamp!

Wtorek, 22 listopada 2016, 7:30
Aktualizacja: Środa, 23 listopada 2016, 7:53
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Marnotrawstwo? Nie, przegląd lamp!
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– W poniedziałek (21.11) do południa na całej Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze paliły się uliczne latarnie. Nie wiem ile to mogło kosztować, ale z pewnością sporo. Czy Jelenią Górę stać na takie marnotrawstwo pieniędzy? – pyta oburzony Czytelnik Andrzej Nowak, który zadzwonił do naszej redakcji. Okazuje się jednak, że nie była to kosztowna awaria. Zatem co?

Jak wyjaśnia Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze był to konieczny przegląd lamp w celu wyeliminowania wyeksploatowanych żarówek. - Dzięki skrzynkom energetycznym nie ma już w mieście takich sytuacji, by w skutek awarii w dzień oświetlane były całe ulice – mówi. – W momencie wystąpienia awarii można odłączyć zasilanie na konkretnych odcinkach dłuższych ulic. Co jakiś czas konieczne są natomiast przeglądy lamp w celu wyeliminowania wyeksploatowanych żarówek, które co prawda nie gasną, ale podają mniej światła, niż powinny. I tak było w tym przypadku – dodaje C. Wiklik.

Rzecznik UM zapowiada, że podobnych przeglądów przed okresem zimowym mieszkańcy mogą spodziewać się również na innych ulicach Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group