Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2633
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marketowy hamulec

Wtorek, 18 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 18 września 2007, 13:29
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Marketowy hamulec
Fot. Agnieszka Gierus
Zmieniło się prawo, prezydent wydaje decyzje dotyczące wielkich sklepów. Zgodę na powstanie największych będzie musiał wyrazić sejmik samorządowy.

Od wtorku obowiązuje ustawa z dnia 11 maja 2007 roku o tworzeniu i działaniu wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.
– Zgodnie z zapisami ustawy takim obiektem jest placówka o powierzchni sprzedaży przekraczającej 400 m2, w którym prowadzona jest jakakolwiek działalność handlowa – przypomina urząd miejski na swojej stronie internetowej.

Teraz właściciele tego typu obiektów mają 30 dni, aby złożyć do prezydenta miasta wniosek z odpowiednimi danymi. Na tej podstawie zostanie im wydane zezwolenie na działalność. W imieniu właścicieli mogą występować także zarządcy.

W Jeleniej Górze poza dwoma hipermarketami jest kilka pawilonów o powierzchni większej od tej określonej w ustawie. Zgodnie ze zmienionym prawem, chętni inwestestorzy nie muszą już ubiegać się od specjalne pozwolenie od rady miasta. Będzie trudniej, bo o powodzeniu ich inwestycji zdecydują samorządowcy na poziomie województwa.

W najbliższej przyszłości w Jeleniej Górze miały powstać galerie handlowe Focus Park oraz obiekt na placu przy ulicy Jasnej i Grodzkiej. Ich przyszłość wciąż jednak jest pod znakiem zapytania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group