Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7710
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: MARILYN & MARLENA. Ikony kobiecości

Sobota, 16 lipca 2016, 0:39
Aktualizacja: Czwartek, 21 lipca 2016, 21:43
Autor: Biuro Prasowe ESK 2016
Wrocław: MARILYN & MARLENA. Ikony kobiecości
Fot. Biuro Prasowe ESK 2016
Marilyn Monroe & Marlena Dietrich są bohaterkami tegorocznej wystawy zdjęć z kolekcji autorstwa Miltona H. Greene’a w Hali Stulecia. Od 1 lipca do 10 sierpnia, w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Sali Cesarskiej Hali Stulecia, będzie można obejrzeć 140 mistrzowskich fotografii. Wystawa obejmuje również zdjęcia z tak zwanej „Czarnej sesji” i jest czwartą czasową ekspozycją przedstawiającą wybór z liczącej ponad 3200 eksponatów, kolekcji.

Kolejna, czwarta prezentacja fotografii autorstwa Miltona H. Greene’a to zdjęcia, które można podzielić na trzy grupy tematyczne. Pierwsza to znakomita, słynna „Czarna sesja” z Marilyn Monroe, które pokazujemy w dużym wyborze. Choć fotografii z tej serii, w zbiorach Hali Stulecia jest znacznie więcej i zapewne jeszcze nie raz zobaczą Państwo zdjęcia Marilyn Monroe z tej właśnie serii. Tym razem postanowiłem „ Czarną sesję” uzupełnić kilkoma fotografiami Marilyn, które są dopowiedzeniem spotkań modelki i fotografa. Nikt inny nie mógł by zrobić tak bezpośrednich i niemal intymnych fotografii Marilyn. Przyjacielskie relacje i wzajemne zaufanie między Marilyn Monroe a Miltonem Greenem dają nam wyjątkową okazję do dotknięcia czegoś niezwykle ulotnego, prywatnego i jednocześnie teatralnego. Jednak podstawową siłą prezentowych fotografii jest widoczne bawienie się Marilyn konwencją. Swoiste puszczanie oka do widza, patrzenie prosto w obiektyw i wyraźny kontakt z fotografem.Następną grupę stanowią fotografie Marleny Dietrich.
Zestawienie fotografii dwóch bardzo różnych gwiazd filmowych tego samego autora jest z jednej strony ryzykowne, a drugiej niezwykle kuszące. Pomyślałem, że wystawę będą chcieli zobaczyć widzowie dla których tylko jedna z pań jest magnesem. Jednak naprawdę chodzi o coś zupełnie innego. Prezentowane zdjęcia to spotkanie wschodzącej gwiazdy filmowej z super gwiazdą filmową mającą już za sobą najlepszy okres w karierze artystycznej. Mistrzostwo Greene’a ujawnia się w zupełnie odmiennym traktowaniu obu modelek.

Bilety w cenach 7,00 - 8,00 oraz 12,00 zł do nabycia przed wejściem.

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group