Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3075
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Marika i Spokoarmia już wkrótce w Jazgocie

Czwartek, 8 listopada 2012, 8:16
Aktualizacja: 8:26
Autor: org
Region: Marika i Spokoarmia już wkrótce w Jazgocie
Fot. Bartek Muracki
Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu wystąpi 16 listopada (piątek) w Klubie Jazgot w Szklarskiej Porębie. Koncert rozpocznie się o godzinie 21.00. Wstęp kosztuje 15 złotych.

Marika, okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu, zaczynała w 2002 r. z sound systemem Bass Medium Trinity, z którym wydała pionierską polskojęzyczną płytę na oryginalnych jamajskich podkładach (riddims) Mówisz i Masz 2004. Na koncie ma albumy solowe: Plenty 2008, So remixed 2009, Put Your Shoes On/Off 2010 (podwójny album), singiel Moje serce 2007 i liczne gościnne udziały.

Dzieliła scenę z takimi gwiazdami, jak: Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott, Sean Paul, Gentleman, Macy Gray. Występowała na największych, krajowych festiwalach związanych z kulturą reggae (m.in. Ostróda Reggae Festival, Bielawa Reggae Festival, Reggaeland) oraz na ogólnopolskich festiwalach piosenki (Sopot, Opole). Wielokrotnie reprezentowała Polskę, uczestnicząc w różnego rodzaju wydarzeniach, które miały na celu promocję naszego kraju.

Od 3 lat prowadzi własne radiowe show - najpierw w Radio Euro Nie tylko reggae, od 2009 w Radio Roxy: Towary Kolonialne. Jej muzyka to emocje, koncertowy żywioł i coś nieobliczalnego. Sama pisze teksty i melodie. Najnowszy album Marika tworzy wspólnie ze Spokoarmią - ośmioosobowym zespołem, który od kilku lat towarzyszy jej na scenie. Każdy z jego członków to muzyczna indywidualność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group