Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11293
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Marihuana w kole zapasowym

Środa, 8 września 2021, 7:07
Autor: WAC
Region: Marihuana w kole zapasowym
Fot. KAS
Funkcjonariusze podlaskiej i dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili 9 kg marihuany. Narkotyki o czarnorynkowej wartości 450 tys. zł ukryte były w kole zapasowym tira jadącego z jednego z krajów Europy Zachodniej, a zatrzymanego do kontroli na autostradzie A4 pod Wrocławiem.

Do znalezienia narkotyków doszło po prześwietleniu tira mobilnym skanerem rtg oraz przeszukania go z udziałem Shili, psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków. 27 pakunków zawierających łącznie 9 kg suszu roślinnego znajdowało się w jednym z zapasowych kół pojazdu. Analiza przeprowadzona w laboratorium celnym w Białymstoku wykazała, że jest to wysokiej jakości marihuana. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to 450 tys. zł.

W trakcie śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową dla Wrocławia Krzyki - Zachód zatrzymano dwie osoby (w tym kierowcę ciężarówki), którym postawiono zarzut przywozu do Polski znacznej ilości środków odurzających. Grozi za to kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Wobec podejrzanych Sąd Rejonowy dla Wrocławia Krzyków zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa.

Twoja reakcja na artykuł?

5
42%
Cieszy
2
17%
Hahaha
2
17%
Nudzi
3
25%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group