Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6670
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Maria Silbert Salabura pokieruje „Ósemką”

Środa, 3 lipca 2013, 7:26
Aktualizacja: 7:51
Autor: Angela
Jelenia Góra: Maria Silbert Salabura pokieruje „Ósemką”
Fot. Użyczone
Spośród ośmiu kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze, wybrano Marię Silbert Salaburę. – To powszechnie znany i ceniony pracownik jeleniogórskiej oświaty z potrzebnym nam doświadczeniem w pracy m.in. z dziećmi z problemami, bo „Ósemka” jest szkołą integracyjną – argumentuje prezydent Marcin Zawiła.

W komisji konkursowej było trzech urzędników, a pozostali to przedstawiciele kuratorium, rady rodziców i inni.

- Maria Silbert Salabura jest przygotowana nie tylko pedagogicznie, ale również jakiś czas kierowała oświatą – dodaje prezydent M. Zawiła.

Z wykształcenia nowa pani dyrektor jest pedagogiem z zakresu wychowania i nauczania przedszkolnego, ma na swoim koncie szereg studiów podyplomowych i kursów kwalifikacyjnych, w tym w zakresie organizacji i zarządzania placówką oświatową, pedagogiki leczniczej, oligofrenopedagogiki, samorządu terytorialnego i gospodarki lokalowej.

- Swoją pracę zaczynała w Szkole Podstawowej nr 8, pracowała także przez pięć lat w Miejskim Przedszkolu nr 10 jako nauczycielka, była pracownikiem urzędu miejskiego, gdzie w zakresie obowiązków miała nadzór nad przedszkolami i placówkami specjalnymi, w latach 2005 – 2011 była dyrektorem Zespołu Szkoły Podstawowej, Specjalnej i Gimnazjum Specjalnego w Szpitalu Uzdrowiska Cieplice w Jeleniej Górze, a obecnie pracuje jako nauczycielka w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych – wymienia Paweł Domagała, naczelnik jeleniogórskiego wydziału oświaty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group