Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14791
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Maria Aleksandrowicz została odznaczona

Czwartek, 31 marca 2022, 13:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Maria Aleksandrowicz została odznaczona
Fot. Przemek Kaczałko
Sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry rozpoczęła się wczoraj (30.03) od nadania odznaczenia honorowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej" dla Marii Aleksandrowicz - liderki zespołu Sybiraczki i Kresowianie. Medal w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczył senator Krzysztof Mróz.

Podczas spotkania w sali rajców wręczono Marii Aleksandrowicz honorowe odznaczenie, które minister kultury i dziedzictwa narodowego przyznał na wniosek prezydenta Jeleniej Góry. Były kwiaty i gratulacje od Jerzego Łużniaka, a także od przewodniczącego Rady Miejskiej - Wojciecha Chadżego, a także od pozostałych radnych i od senatora Krzysztofa Mroza.

Jestem zaszczycona. Chyba wszystkim jest przyjemnie, jak ich praca jest doceniona. Działam od 26 lat. Mówią o mnie, że jestem pozytywnie zakręcona. Jak się robi coś dobrego, to dobro wraca - wyznała Maria Aleksandrowicz, która cieszy się, że dzięki swojej pasji może przekazywać tradycje kolejnym pokoleniom.
Dzieci i młodzież inaczej odbierają wiedzę od kogoś, kto to przeżył. Udzielam się na ile sił wystarczy, bo trzeba przekazywać to, co było zapomniane, zabronione - szczególnie w kontekście naszych rosyjskich sąsiadów, którzy po raz n-ty pokazują, jaka jest ich polityka, jak oni widzą świat - dodała Zasłużona dla Kultury Polskiej.

Zanim radni zajęli się dalszymi punktami porządku obrad, zespół Sybiraczki i Kresowianie wykonał dla zgromadzonych 4 utwory, związane zarówno z Polską, jak i Ukrainą.

Twoja reakcja na artykuł?

30
65%
Cieszy
7
15%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
5
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
956
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group