Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 5740
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marek Obrębalski: mam rozterki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 22 kwietnia 2010, 8:41
Aktualizacja: Piątek, 23 kwietnia 2010, 7:33
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Czy prezydent Jeleniej Góry wystartuje w listopadowych wyborach samorządowych? Szef miasta do tej pory jednoznacznie nie określił swoich intencji.

– Przyznam, że mam wątpliwości – mówił kilka dni temu dziennikarzom. – Bardzo cenię sobie prywatność, ale na nią nie pozwalają rozliczne obowiązki, które wynikają z piastowania urzędu prezydenta. Z drugiej strony czuję też powinność kontynuacji programów, które zostały rozpoczęte podczas tej mijającej kadencji – powiedział prezydent miasta. Kto ostatecznie będzie reprezentował Platformę Obywatelską w listopadowym starciu o ratusz? Zdecydują o tym władze grodzkie PO.

Tymczasem Marek Obrębalski jest dziś w Warszawie, gdzie dopina formalności w związku z inwestycjami kanalizacyjni-wodociągowymi. Wraz z prezesem Wodnika Wojciechem Jastrzębskim podpisuje w siedzibie Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na przekazanie Jeleniej Górze wsparcia w wysokości prawie 70 milionów złotych na poprawę i budowę sieci wodno-kanalizacyjnej w mieście. Dzięki tej inwestycji skanalizowane zostaną te obiekty, których użytkownicy spuszczają nieczystości do szamb. Dotyczy to zarówno centrum Jeleniej Góry (ulica Osiedle Robotnicze), jak i Cieplic oraz Sobieszowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz

~olo 22-04-2010 9:00
Marku nie mniej wątpliwości, jesteś kiepski daj sobie spokój
~pio 22-04-2010 9:06
brawo! czekamy na ka...lizacje. ul; Wyzwolenia Narodowego, dla przypomnienia,Pzdr;
~Obserwator jeleniogórski 22-04-2010 9:27
MO ma rozterki... Mieszkańcy, a nawet członkowie PO już ich nie mają. W ostatnich wyborach do Rady Powiatu Grodzkiego MO i jego frakcja sromotnie przegrali...
~zdecydowany 22-04-2010 9:46
Nie ma sie co krygować, czas podjąć męską decyzję i odejść honorowo unikając fiaska.
~rydwan 22-04-2010 9:52
Marek Obrębalski nie będzie już prezydentem, bez względu na to czy wystartuje, czy też nie wystartuje.
~Sir 22-04-2010 9:53
Dotychczas wydawalo mi sie dosc oczywiste, ze Prezydent rekomendowany w wyborach przez PO wystartuje w nadchodzacych wyborach po to by kontynuowac rozpoczete projekty jak i rozpoczac te obiecane a nie ruszone jeszcze. W sytuacji gdy Obrebalski nie wystartuje niejasne staje sie kto bierze odpowiedzialnosc za prace tego samorzadu? Prezydent z PO, PO, czy Prezydent sam? Uwazam, po zakonczonej kadencji Prezydent powinien poddac sie ocenie wyborcow poprzez start w nastepnych wyborach i wiemy chyba dobrze, ze w tych rozterkach nie o prywatnosc chodzi, a o konstelacje gwiazd lokalnej polityki i licze, ze Obrebalskiemu nie zabraknie odwagi by wystartowac ww wyborach niezaleznie od partyjnych decyzji.
~Obywatel 22-04-2010 9:55
Rozterki... Przecież trzeba być ślepym i głuchym by nie widzieć co pan M.Obrębalski uskutecznia w Jeleniej Górze, chce by miasto było turystyczne lecz zamiast atrakcji turystycznych buduję Galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe wszędzie gdzie jest tylko możliwość nie widząc że mieszkańcy miasta z dnia na dzień coraz bardziej ubożeją a kolejni ludzie powiększają coraz bardziej widoczne grono bezrobotnych, nie mówiąc o tych co już od dawna przestali wierzyć w jakąkolwiek poprawę tej sytuacji i na własną rękę zbierają okoliczny złom ze śmietników by móc się utrzymać i nie upadać tak nisko by prosić o jałmużnę.
~atoszelma 22-04-2010 10:18
Moim skromnym zdaniem - pewnie i tak zakrzyczanym przez pesymistów (bo łatwiej narzekać w naszym kraju niż chwalić) Pan Prezydent Marek Obrębalski - jest jednym z lepszych Prezydentów Jeleniej Góry - a niezdecydowanie PO wynika chyba z braku możliwości obsadzania swoimi "spadachroniarzami" wszelakich stołków w mieście. BRAWO PANIE MARKU...mój głos w wyborach Pan ma...i proszę przypilnować zaczętych działań
~z jeleniej 22-04-2010 11:10
...I chcialabym i boje sie...
~zs 22-04-2010 12:10
Szanowni Państwo, a czy ktoś z was widzi alternatywę dla Marka Obrębalskiego? Może nie jest wybitny ale czy sa lepsi kandydaci?
~:-) 22-04-2010 12:22
M. Obrebalski nie wygra wyborów ponieważ już mają wybrańca na prezydenta :-) a kogo to się dowiecie sami na wyborach :-) he he
~nemezis7432 22-04-2010 12:34
Niech Pan zostanie jeszcze zostało tyle wolnego terenu do zabudowanie przez Biedronki, Lidle,itp.,itd. .
kamik1985 22-04-2010 12:37
Pamiętam hasła i slogany Pana Marka w ostatnich wyborach. Tyle obietnic bez pokrycia. Wierzyłem, że coś się zmieni w naszym pięknym mieście. Kiedy po wieloletnim panowaniu SLD stery przejmie PO. Wybudowane zostaną fabryki w których mieszkańcy godziwie będą zarabiać. Tak na prawdę jak pisał któryś z przedmówców zaczyna się roić od sklepów wielopowierzchniowych. Nasz prezydent nie ma charyzmy, nie jest charakterystyczny. Lubi tylko słuchać własny głos. Marku Obrębarski! Nie idź tą drogą!
~Jano 22-04-2010 13:49
A niby po co ja się pytam , cóż ten p.Obrębalski zrobił dla tego miasta że chce startować w wyborach , lepiej niech się gdzieś ukryje i przeczeka do zasłużonej emeryturki bo kariery jako polityk to już chyba nie zrobi , tym miastem musi rządzić facet z jajami a nie lelum polelum który tylko ładnie się wysławia .Miasto potrzebuje obieków sportowych z prawdziwego zdarzenia , a nie sadzawek dla kaczek i boisk z trującej trawy chińskiej , miasto nasze żadnego przemysłu nie posiada już wiec nie wiem może i markety to też fabryki ale niedługo nie będzie miał kto robić zakupów w tych marketach bo ludzie coraz biedniejsi i starsi więc po co tu cokolwiek zmieniać , młodzi uciekają z tego zapadłego miasta do większych aglomeracji za lepszą przyszłością więc myślę że może jakiś następny będzie się starał coś zmienić w tym padole czerwonej doliny jak ją zawsze nazywają wszyscy.
~taaa 22-04-2010 13:57
pogadać każdy może ....a na forum to najłatwiej....czy ten Prezydent czy inny - i tak będziecie narzekać na to co by oni nie obiecywali lub czego by oni nie zrobili...uważam że dokończy to co zaczął bo wystartuje i wygra. Jak bym sie mylił to miasto pozyska nowego prezydenta którego zaraz obsmarują na forum-że chce się nachapać, że niedoświadczony, że obiecuje a nic nie robi,że ustawia sobie znajomków wokół siebie itp. Obym się mylił....
hexl 22-04-2010 15:19
nie jest wazne czy mamy prezydenta z SLD czy z PO, ważne jest aby chciał i potrafił zrobic coś dla miasta. Do takiej funkcji potrzebny jest przede wszystkim ktoś z duszą społecznika a nie ktoś kto przez cztery lata chce zapewnić sobie byt do końca życia. Aby mieć dobrego prezydenta, trzeba mić najpierw dobrych kandydatów, a tych niestety u nas zawsze brak i wybieramy mniejsze zło.
~hala 22-04-2010 15:21
Trzymamy kciuki za Pana Marka,cała nasza rodzina będzie na Pana głosowała.Brawo i tak trzymać Panie Marku,jeszcze żaden prezydent tyle nie zrobił dla Jeleniej Góry co Pan.
~patryjota 22-04-2010 15:27
Marek już swoje sprzedał co miał sprzedać. Teraz nawet w JG nie wiadomo dla kogo jutro bd pracował; może dla niemca? francuza? anglika? Jak ma te miasto się rozwijać? Jak Polska ma się rozwijać? PO za ktorym większośc młodzieży głosuje bo omamiają ich przez telewizję. Hipnotyzują modą, ten najbardziej d...lowaty,głupi człowiek w tv, staje przykładem np; Wojewódzki, Doda itp.. Kto ma media ten w polityce ma władze do sterowania ludzmi. A jak głupie społeczeństwo pojdzie głosować na PO to ZA KILKALAT W POLSCE NIC NIE BD POLSKIE! Sprzedadzą nas i będziemy zarabiać dla obcych krajów. I JAK TU POLSKA MA BYĆ SILNYM KRAJEM?? LUDZIE OBUDZCIE SIĘ! WYJDZCIE Z CIEMNEGO TUNELU RZECZYWISTOŚCI I OTWÓRZCIE OCZY NA ŚWIAT! BO NIEDŁUGO ZROBIĄKOLEJNY ROZBIÓR POLSKI BEZ WOJNY..
~. 22-04-2010 15:52
gdyby był w samolocie, który rozbił się pod Smoleńskiem, pewnie wszyscy jednogłośnie ogłosilibyście go najwspanialszym prezydentem, jakiego kiedykolwiek mieliśmy. w sumie nie łudziłem się, że coś sie zmieni po wydarzeniach z dziesiątego... naród polski jak lawa.
~patryjota 22-04-2010 15:56
...
~romi 22-04-2010 15:57
A co ten człowieczek może skoro w koło beton na każdym praktycznie polu od wydziału komunikacji przez architekturę i pozostałe towarzystwa skutecznego utrudniania życia potencjalnym inwestorom jak i zwykłym petentom ?!
~:) 22-04-2010 15:58
PO nie chce prezydenta którym nie można sterować z Western City. Tam jest centrum dowodzenia... Więc będzie Zawiła albo Papaj albo Łużniak Ja mam nadzieję że Łużniak
~malkontent 22-04-2010 16:13
. . . dawać jakąś babę na prezydenta tej dziury - tylko nikogo z obecnych władz, a wszczególności NIE dla kanclerki kolegiuma ! ! !
~bang 22-04-2010 17:10
romi dobry komentarz...widzisz ludzie myśla że prezydent miasta buduje fabryki oraz sklepy hehe...niestety mamy województwa a nie stany...więc prezydent bardzo mało może...wszystko zależy od warszawy.
~ 22-04-2010 17:32
Moim skromnym zdaniem - pewnie i tak zakrzyczanym przez pesymistów (bo łatwiej narzekać w naszym kraju niż chwalić) .Miasto w piknych górach bez turystyki jako tranzyt do Karpacza i Szklarskiej Poręby. agniątków naturalny dziki i pusty bez jakiejkolwiek przyszłości turystycznej.Otoczony szczelnie ogrodzonym płotem z siatki za którym rozciągają się Karkonosze. Podupadłe Uzdrowisko Cieplice. Brak normalnego basenu.Ten co wybudował Adolf po prostu się rozleciał. Brak pracy i jakiegokolwiek przemysłu.Chodzi o sztandarowe inwestycje przemysłowe na ul.Spółdzielczej. Brak jest jakiegokolwiek budownictwa miejskiego. Mieszkania sprzedane za przysłowiowy 1% są teraz podnajmowane za grube pieniądze.Zdarza się ,że są osoby ,które mają po dziewięć takich mieszkań dawnych komunalnych. Jelenia Góra miasto starych ludzi emerytów i rencistów,których jedynym zajęciem jest spacer parę razy w tygodniu do kościółka. Armia urzędników miejskich i ich rodzin głosujących na Prezydenta. Tak więc Panie Prezydencie Obrębalski jestem całym sercem za Panem i w wyborach oddam głos na PO.
~do malkontentów 22-04-2010 17:48
Jeżeli coś poprzednia władza zaczęła to obecna musi skończyć. Jeżeli teraz coś zostało podpisane to następnik będzie musiał to kontynuować. Jeżeli chodzi o galerię to większość z miastowych wie, że w Jeleniej coś konkretnego kupić się nie da. Ratunkiem mogą być galerię i oczywiście znośne ceny. To co będzie w galeriach już nie należy do Prezydenta. Więc pretensje miejcie do tych co te budowy wstrzymują i robią wszystko pod publikę.
~...stjg 22-04-2010 18:46
Obrebalski to pimpek sadełko....na wykladach gadal jak ksiadz I czytal Pan doktor z zeszytu...tyle w temacie kompetencji,charyzma poziom -10
~Kikimar 22-04-2010 18:56
~analityk 22-04-2010 20:10
Jelenia Góra potrzebuje prezydenta z energią, prezydenta, który zamiast na kwestiach wizerunkowych skupi się na realnych problemach trapiących Jelenią Górę i jej mieszkańców. Czy największym problemem Jeleniej Góry jest brak galerii? Owszem, fajnie, że powstaną, ale moim zdaniem nie przyczyni się to do zmniejszenia bezrobocia oraz tylko w minimalnym stopniu (o ile w ogóle przyciągnie do JG turystów). Także Panie Marku, w najbliższych wyborach daję Panu czerwoną kartkę!
~Aldi 22-04-2010 20:15
Wyłonimy prezydenta w drodze przetargu.Zainteresowani jesteśmy tylko najniższą ofertą.Jeżeli oferent zaproponuje uposażenie w wysokości 1120zł./brutto(a jeszcze lepiej poniżej)bez dodatkowych premii i bez komuchowskich trzynastek,z własnym telefonem komórkowym i samochodem na 1/2etatu ale w pełnym wymiarze godzin+soboty,bez prawa do urlopu i opieki lekarskiej........................No to co???Znajdą się ochotnicy?????
~n_g 22-04-2010 20:20
A ja powiem tyle. Ci co w większości się wypowiadają krytycznie na temat prezydenta M.O. z całą pewnością krytykować będą każdego innego prezydenta, jaki zajmie się naszą JG. A dlaczego? Odpowiedź jest prosta... Bo myślą, że praca prezydenta jest taka łatwa. Spróbujcie sami zadbać o własne tyłki a potem krytykujcie innych. Większość krytykujących zapewne ma przekonanie, że cuda się zdarzają. Ale niestety prowadzić miasto to nie takie proste, jakby się mogło wydawać. Pomyślcie! Co Wy zrobilibyście dla JG? Lepiej jest dla Was krytykować niż działać... Choć aby działać, trzeba mieć najpierw coś takiego jak wykształcenie! A drugą sprawą jest zrozumienie faktu: Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził... Z całym poważaniem: Panie Marku nie ma co słuchać słów krytyki wypowiadanych przez ludzi, którzy g... robią a tylko krytykować potrafią! Niech się pan nie poddaje!
~analityk 22-04-2010 20:29
Masowa produkcja wrogów przez 4 lata musi zaowocować przegraną.
~czechna 22-04-2010 20:49
Na miejscu Marka Obrębalskiego wystartowałabym z własnego komitetu wyborczego i miała gdzieś : przepychanki, podkopywania ,podgryzania i całą krecią robotę w Ratuszu, jaką wykonywali i wykonują, niektórzy Platformersi pod dyktando szeryfa lub byłego "wicka". Polska, Dolny Śląsk, Jelenia Góra to my- wyborcy, którzy dają mandat zaufania władzom samorządowym na 4-letni okres. Wiem ,że niektórym spoza Jelonki marzy się ręczne sterowanie stolicą Karkonoszy. Już swoimi działaniami i tak napsuli dużo krwi wsród członków PO, ale mogą się w swoich misternie knutych układankach pogubić. No i wygra ktoś, na kogo nie liczą...... pożyjemy ,zobaczymy.
~ 22-04-2010 21:29
PO-LAND
~Jano 22-04-2010 21:44
ja nie mówię ze wszyscy narzekają bo i dlaczego jeśli są młodzi , ja narzekam bo żyje w tym mieście prawie 50 lat i widzę co tu się zmieniło prócz tego że mamy markety i i inne wielkopowieżchniowe sklepy to jest ok , i jeszcze mamy stadion też nie ma sie czym chwalić bo to nie jest stadion tylko jakaś ruina , jeszcze ten basen na sudeckiej 49 lat już funkcjonuje i co może to jest ten nasz dobrobyt i ten zachwyt miasta , ludzie obudżcie sie wreszcie bo ja tu sensu nie widzę , no ale może sie też myle jeszcze mieliśmy rakownicę którą jak słyszę nie wiedzą co z nią zrobić bo doprowadzili do ruiny , a i jeszcze był taki ośrodek PTTk jak sie jedzie na dziwiszów no tam to dopiero widać gospodarność naszego miasta aż dech zapiera tyle pieniędzy i wszystko ruina , i nikt w tym mieście cudów za nic nie odpowiada , wszędzie syf kiłe i psie gówna a p. Obrębalski co powie na to , może wreszcie usłysze jakieś konkrety od tego pana co z tym wszystkim pocznie bo jak do tej pory to nikt nawet nasz tak szanowny p.kusiak przez dwie kadencje nic nie zrobił bo też kabze nabijał marketami i innymi interesami które nie do konica były uczciwe no ale może ja zakonicze te moje narzekanie bo to sie w naszym miescie nie podoba , bo jak można narzekać jak tu nic sie nie zmienia przez 49 lat
~T-tryk 23-04-2010 0:32
Za bardzo piastował , a za mało robił- reszte sobie dopowiedzcie.
~gorol 23-04-2010 3:23
PO obserwacji tego bałaganu przez ostatnie 4 lata odnoszę wrażenie że pan M.O.był za bardzo "kościółkowy"i jest przebiegły przewiduje że nadchodzące 4 lata będą kryzysowe dla KrK/afery/Ja nie widzę JG.nikogo na to stanowisko.Wy Mieszkańcy JG nie czekajcie na manne,tylko bieżcie się za swoje obejścia,domy klatki scodowe,to nie ratusz doprowadził do takiego syfu to WY .Przecież to nie nasze ,mówicie,twierdzicie że bród przywieźliście go z sobą,nie wstydzcie się przyznać.A jak posprzątacie u siebie to i przewietrzycie ratusz.
~fan sportu 23-04-2010 7:52
Proszę Pana aby dal Pan sobie spokoj zabija Pan jeleniogorski sport!
~WYGA 24-04-2010 17:27
Panie Marku bardzo dużo Pan zrobił dla Jeleniej Góry. To widać gołym okiem. Pana poprzednik może tylko Panu pozazdrościć. Przez 8 lat rządów Kusiaka nie osiągnięto tak wiele jak za Pana kadencji. Mam tu na myśli rozpoczęcie budowy obwodnicy, galerię Karkonoską nieopodal Ratusza, gdzie psełdo parking straszył przez wiele lat mieszkańcówi turystów, ulica Krótka, termy cieplickie - poprzednicy Pana tylko mogli pomarzyć - Pan to już rozpoczyna !!!, grzybek, ścieżki rowerowe, odnowienie zaniedbanych sal sportowych przy złotniczej, sudeckie, boiska sportowe, budowa mieszkań socjalnych, remont JCK i wiele innych inwestycji dla dobra mieszkańców. Śledzę wszystkie Pana poczynania. Uważam, że jest Pan dobry w tym co Pan robi. Pan Zawiła - miał swój czas - nikt go z resztą nie pamięta, bo tak naprawdę nic nie zrobił dla miasta ( wielki poseł - ostatnio jest tego Pana za dużo - czyżby rozpoczynał swoją kampanię? Niech powie co zrobił ) Papaj, temu też się chyba się marzy fotel prezydencki ( po przeczytaniuna któregoś z artykułów nowin jeleniogórskich odczułem, że uważa się za jakiegoś ważniaka w PO) Według mnie Panie Marku jest Pan najlepszym kandydatem. Nie pozwól chłopie, żeby ktoś zebrał laury za to co rozpoczęłeś. Będę na Pana głosować i moja cała rodzina. Serdecznie Pana pozdrawimy i życzymy dużo zdrowia i wytrwałości.
~z platwormy 25-04-2010 12:44
Jestem tego samego zdania. Jest Pan dobry w porównaniu z poprzednikami. Uważam, że są inne powody, o których nie chce Pan mówić. Można się tylko domyślać, jak Pan pozbył się tego beznadziejnego Szereniuka z PO, a na jego miejsce nominował Sajnoga, zapewne to nie podobało się Pana zwierzchnikom z platwormy. Ale dobro miasta jest najważniejsze, liczą się ludzie, którzy chcą zrobić coś dobrego dla miasta i są dobrzy w tym co robią bez względu na przynależność partyjną. Cenię Pana za odwagę. Jeżeli władze grodzkie PO zdecyduję inaczej i nie będzie Pana na liście - to wypisz się Pan z tej partii bo to byłaby wielka chamówa. Ma Pan już mój głos. Trzymam za Pana kciuki.
~zuza 25-04-2010 21:30
Kciuki za Pana MO będą też pewnie trzymali niepełnosprawni.Za Pjarską

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group