Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2761
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Marcin Zawiła: Jelenia Góra nie straci tempa rozwoju

Środa, 2 marca 2011, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Marcin Zawiła: Jelenia Góra nie straci tempa rozwoju
Czy "poprawna" sytuacja finansowa miasta wpłynie na poprawę jego wizerunku? Ulica Bankowa. 1 marca 2011 roku.
Fot. TEJO
Tygodnik „Wspólnota” opublikował informację p.t. „Zdolność samorządów do zadłużania się”, a w niej – swoisty ranking, odzwierciedlający kondycję finansową samorządów i ich zdolność kredytową w świetle nowej ustawy, precyzującej możliwości zaciągania kredytów przez samorządy.

– W tym rankingu Jelenia Góra w grupie miast na prawach powiatu znalazła się na dobrym miejscu – powiedział Marcin Zawiła , prezydent Jeleniej Góry. – Na 45 miast objętych klasyfikacją jesteśmy na 24 pozycji. Wskaźnik (11,50 na 15) oznacza, że zgodnie z naszymi szacunkami dotyczącymi prognozowanych możliwości zaciągania kredytów pod nowe inwestycje, nadal mamy możliwości finansowania wkładami własnymi wniosków składanych do gestorów funduszy unijnych.

Ten wskaźnik oznacza bowiem możliwości obsługi rocznych zobowiązań, w języku formalnym – wielkość nadwyżki budżetowej zdolnej do spłaty zaciągniętych kredytów i pożyczek. To dobra wiadomość dla miasta – powiedział M. Zawiła – bo oznacza, że nie tracimy tempa rozwoju – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group